dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Bezdomovci budou týden vystavovat tři desítky svých uměleckých děl
Ilustrační foto: homelessart.cz

Bezdomovci budou týden vystavovat tři desítky svých uměleckých děl

Putovní série výstav uměleckých děl, která vznikají pod rukama lidí bez domova, vrcholí v hlavním městě. Po Olomouci a Brně je možné až do neděle 12. ledna navštívit výstavu Homeless art v pražské galerii Art Space v Řetězové ulici.

Výstava Homeless Art

Kdy: 5. – 12. ledna 2014
Kde: Art Space (Řetězová 7)
Počet vystavovaných děl: 30
Otevírací doba:
Po-Pá     11.00 – 18.00
So-Ne     12.00 – 21.00

Jak díla bezdomovců vznikala? Tvorba měla podobu workshopů, na které byli lidé bez domova pozváni. Každý účastník projektu dostal k dispozici výtvarné potřeby podle techniky, kterou pro své výtvarné dílo zvolil. Bylo možné vybrat si mezi kresbou, malbou, keramikou, či třeba ručními pracemi.

Nejčastěji zvolenou technikou se stala malba temperovými barvami na formát zhruba 40×60 centimetrů. Mezi další zajímavé techniky patří kresba uhlem nebo využití recyklovaného papíru pro plastické obrazy. Na průběh práce dohlíželi a případnými radami pak pomáhali odborní poradci.

Důležitou součástí workshopu bylo seznámení se s každým z účastníků, představení jeho osobního životního příběhu. Ty byly ve zkratce sepsány a jsou připojeny ke každé vystavené práci, kde se s nimi může seznámit široká veřejnost.

Někteří talentovaní účastníci do projektu přidali svá díla, která vytvořili již v průběhu minulých let, jako například sbírku básní na každý den určenou pro kalendář.


Další krátké zprávy
Nahoru