dnes
Neděle - jasno
20°C
zítra
Pondělí - jasno
18°C
pozítří
Úterý - zatazeno
15°C

Bezdomovcem v Asii

Povídání o půlroční pozemní cestě převážně pěšky a autostopem přes Turecko, Írán, Pákistán, Čínu až do Jihovýchodní Asie se Šimonem Lehovcem.

Nečekejte přehlídku turistických atrakcí, ani putování ozkoušenými cestovatelskými koridory.

Jaké to je dnes cestovat komplikovanými kraji s kontroverzním plnovousem? Bude to o tom, jak začít, o cestě bez podstatnosti cíle a slepé cestě za cílem, o tom, jak cestu ovlivní pokus o státní převrat, jak člověk prchá před lidmi do divočiny a jak člověk v divočině touží po lidech, jak se zamilovat do Perské kultury, jak chápat nám tak vzdálené kultury žijící na hranici Afghánistánu a Pákistánu, jak v pláštěnce na jedno použití překročit velká pohoří, o rozdílu mezi západní a východní Čínou, o zklamání z turismem zkažených oblastí v Jihovýchodní Asii.

Bude to o cestě do jiné vyšší dimenze, která je v té naší těžko zobrazitelná, tudíž těžko pochopitelná.

Úterý 24. října v 17:30 hodin, kruhová hala, místnost RKU II, Česká zemědělská univerzita v Praze, Kamýcká 129, Praha 6 Suchdol, doprava: autobus 107 nebo 147 zastávka Zemědělská univerzita.


Požár odpadu v podkroví

Dnes v 07:17

Včera ve 14 hodin byl na tísňovou linku operačního střediska hasičů nahlášen požár v podkroví v Zapadlé ulici v Braníku. K případu vyjeli hasiči z Krče a Modřan, kteří zasahovali v dýchací technice. 

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

Dnes v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Den fascinace rostlinami 2019

Včera ve 12:10

Vypravte se 17. května do fascinujícího světa rostlin. Objevte jejich druhovou rozmanitost, fyziologii, stavbu buněk nebo význam pro člověka.

Do Klánovic za zážitky

Včera v 08:38

V neděli 12. května nebude v Klánovickém lese o dobrodružství nouze. Zážitkový závod dvojic zvaný Klánovický MiniAdventure, při němž se plní nejrůznější úkoly, nabízí skvělou zábavu i sportovní výkon. Závodí dospělé dvojice i kategorie rodičů s dětmi.

Kam s dětmi, aby se v Praze nenudily

Včera v 07:30

Prague City Tourism vydává novou mapu Praha: děti, která je určena všem rodičům a prarodičům, kteří hledají tipy a doporučení kam v Praze vyrazit s dětmi. V mapě najdou desítky míst, kde se děti budou bavit a případně se i něco nového naučí. 

Na parkovišti P+R v Letňanech plaťte za parkovné prostřednictvím aplikace Moje Praha

19. dubna 2019 ve 22:27

Řidičkám a řidičům, kteří využívají parkoviště P+R v Letňanech, se usnadní parkování, jelikož mohou od nynějška pro snadné a rychlé placení za parkovné využít mobilní aplikaci Moje Praha. Parkovné tak jde jednoduše zaplatit přímo z auta a díky aplikaci mít všechny údaje o parkování pod...

Dva muži sprejovali na zeď tunelu. Jeden utekl, druhého zadrželi strážníci

19. dubna 2019 ve 22:21

Dva sprejující mladí muži neunikli včera pozornosti autohlídky městské policie. Zřejmě se jim zeď tunelu, který vede z Tachovského náměstí do parku Vítkov, zdála nudná.

Ve čtvrtém dubnovém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

19. dubna 2019 ve 22:13

Společnost Pražské vodovody a kanalizace oznámila přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na následující týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Zítra: Praha 6 zve na Velikonočního zajdu

19. dubna 2019 v 07:43

Pletení pomlázek, barvení vajíček, zdobení velikonočních perníčků, malování na obličej, fotokoutek pro děti, pohádkové čtení, malování obrázků. Na Velikonočního zajdu se můžete těšit v sobotu 20. dubna na Šesťáku.

Omezení dopravy na nábřeží Kpt. Jaroše – Dukelských hrdinů

19. dubna 2019 v 07:10

Od 19. do 30. dubna budou v souvislosti s výměnou kolejových oblouků tramvajové trati na křižovatce nábřeží Kapitána Jaroše a ulice Dukelských hrdinů zavedena následující dopravní opatření.

Další krátké zprávy
Nahoru