dnes
Úterý - jasno
0°C
zítra
Středa - zatazeno
-1°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
-2°C

Bezdomovcem v Asii

Povídání o půlroční pozemní cestě převážně pěšky a autostopem přes Turecko, Írán, Pákistán, Čínu až do Jihovýchodní Asie se Šimonem Lehovcem.

Nečekejte přehlídku turistických atrakcí, ani putování ozkoušenými cestovatelskými koridory.

Jaké to je dnes cestovat komplikovanými kraji s kontroverzním plnovousem? Bude to o tom, jak začít, o cestě bez podstatnosti cíle a slepé cestě za cílem, o tom, jak cestu ovlivní pokus o státní převrat, jak člověk prchá před lidmi do divočiny a jak člověk v divočině touží po lidech, jak se zamilovat do Perské kultury, jak chápat nám tak vzdálené kultury žijící na hranici Afghánistánu a Pákistánu, jak v pláštěnce na jedno použití překročit velká pohoří, o rozdílu mezi západní a východní Čínou, o zklamání z turismem zkažených oblastí v Jihovýchodní Asii.

Bude to o cestě do jiné vyšší dimenze, která je v té naší těžko zobrazitelná, tudíž těžko pochopitelná.

Úterý 24. října v 17:30 hodin, kruhová hala, místnost RKU II, Česká zemědělská univerzita v Praze, Kamýcká 129, Praha 6 Suchdol, doprava: autobus 107 nebo 147 zastávka Zemědělská univerzita.


Smetana zapomenut v kameni. Výstava v Muzeu Bedřicha Smetany

Dnes v 10:26

Smetana zapomenut v kameni je fotografickou výstavou, která se věnuje zachycení Bedřicha Smetany v pomníkové tvorbě v plenéru.

Podívejte se na Opus 13 - Palach

Dnes v 09:38

Ještě dnes a zítra můžete v 1. patře radnice druhé městské části na náměstí Míru vidět dokument „Opus 13 – Palach“ autora Otakara Duška.

Královský letohrádek – Pražský hrad – Malovanka: V neděli nepojedou tramvaje

Dnes v 09:31

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde v neděli 27. ledna od 7:30 hodin do 15 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Královský letohrádek– Pražský hrad – Malovanka.

Bio Oko zve v sobotu na Letenský Bazar

Dnes v 09:00

Oblečení vintage i moderní pro holky i kluky, porcelán, sklo, knihy v sobotu 26. ledna od 12 do 17:30 hodin.

Ve Skleňáku najdete výstavu fotografií Jiřího Chocholáče

Dnes v 08:57

Praha 6 zve na výstavu fotografií Jiřího Chocholáče Jan Palach. Jiří Chocholáč pracoval od roku 1965 jako reportér magazínu Zápisník. Několikrát se zúčastnil také World Press Photo, kde r. 1969 získal čestné uznání.

Divadlo pro děti: Bramborové království

Dnes v 07:44

Kulturní centrum Zahrada v Praze 11 zve děti do divadla. Loutky bez hranic pozvou do Bramborového království. Představení se koná v sobotu 26. ledna od 15 do 16 hodin.  

Praha 2 vypisuje finanční podporu v sedmi oblastech. O granty lze žádat do 25. března

Včera ve 20:12

Městská část Praha 2 poskytne na celé období letošního a 1. čtvrtletí příštího roku veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní prostředí, prevence kriminality a dále prevence sociálně patologických jevů a...

Vedení Prahy 2 schválilo programové zásady městské části pro příští čtyři roky

Včera ve 20:06

Dnes schválili radní Prahy 2 programové prohlášení pro období 2018 až 2022. Strategický dokument určuje směr, jakým se druhá městská část bude v příštích čtyřech letech ubírat, a pokrývá všechny oblasti rozvoje Prahy 2. Hlavní prioritou je odpovědná správa a...

ODS: Praha má radního pro bezpečnost, nočního starostu nepotřebuje

Včera v 18:23

Pražská ODS odmítá záměr zřízení nové úřednické funkce nočního starosty. Podle představitelů městských částí za ODS je funkce zbytečná a pro Pražany matoucí. Bez potřebných kompetencí nevyřeší uměle vytvořená funkce podle ODS vůbec nic.

Další krátké zprávy
Nahoru