dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
3°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
4°C
Pražské krimi

Bez roušky, slušného vychování a respektu

Muže ničícího veřejný majetek, napadajícího procházející občany a to vše bez ochrany dýchacích cest, vyrazila usměrnit hlídka strážníků. Přes opakované výzvy a trpělivou snahu agresora uklidnit, zákrok skončil použitím donucovacích prostředků.

Věta: „Ty si skončil kámo, to sis pos***,“ zaťaté pěsti a rázný krok směrem ke strážníkovi, byly tím posledním překročením pomyslné hranice vedoucí k použití hmatů a chvatů.

Cesta muže za tuto hranici započala včera po osmé hodině ranní v ulici Bohuslava ze Švamberka v Praze 4. Zde kopal do popelnic, branek, urážel procházející občany a to vše bez povinné ochranné roušky.

Přivolaní strážníci si nejdříve od dvacetiletého agresora vyslechli výhružky typu: „Ty skončíš v Kauflandu, to je tvoje poslední hodina v uniformě“ a poté si prohlédli dotyčného prostředníček. Dlouho se snažili muže uklidnit a donutit ho k nasazení ochranných pomůcek. Ten ale na snahu reagoval stupňující se agresivitou, která vyvrcholila až zmíněným krokem přes čáru.

Následná zkouška na přítomnost alkoholu v krvi proběhla s výsledkem negativním. Test na přítomnost drog odmítl s vulgaritou sobě vlastní. Přestupky se bude nyní zabývat správní orgán. O události byla informována také Policie ČR.

 

 


Policie: Kriminalita v Praze 2 letos klesla. Souvisí to s nouzovým stavem

24. listopadu 2020 ve 21:32

Kriminalita v Praze 2 je v době nouzového stavu o 27 procent nižší než ve srovnatelném období loňského roku. Vyplývá to policejních statistik. Je to v důsledku vyhlášeného nouzového stavu a s ním souvisejících omezujících opatření vlády. Podle policistů k tomu přispělo i zvýšení sankce u vybraných...

U Cholupic se srazilo osobní auto s nákladním

24. listopadu 2020 v 17:36

Na Pražském okruhu v oblasti Cholupic ve směru na letiště zasahovala v pondělí od 19:53 hodin jednotka pražských hasičů u nehody osobního a nákladního auta.

Dlažební kostkou poškodil auto, strážníkům neunikl

17. listopadu 2020 v 09:51

Strážníkům se podařilo vypátrat muže, který v poledne 14. listopadu rozbil dlažební kostkou čelní sklo u zaparkovaného auta. K jeho dopadení pomohl svědek.

Hledá se majitel ztracené peněženky s finanční hotovostí

13. listopadu 2020 v 17:23

V pondělí 2. listopadu nedlouho před polednem předala šedesátiletá žena kolegům na policejní služebně na Vinohradech cizí peněženku i s obsahem. Nález učinil malý chlapec na stole u dětského hřiště ve Slovenské ulici na Vinohradech a předal ho ženě, která jej hlídala a následně celou věc oznámila...

Ve skladu v Praze 10 unikla chemická látka

13. listopadu 2020 v 07:00

Ve čtvrtek 12. listopadu v 15:59 přijalo operační středisko pražských hasičů oznámení o úniku asi 500 litrů chemické látky v komerčním objektu v ulici K Hrušovu v Praze 10. Na místo vyjely 3 jednotky hasičů s chemickou službou a technickým automobilem určeným pro zásahy...

Kladivem do výlohy. Prý se potřeboval uklidnit

12. listopadu 2020 v 15:03

Do Jičínské ulice v Praze 3 jela hlídka prověřit oznámení o muži, který měl kladivem rozbíjet výkladní skříně provozovny. Na místě ji kontaktoval oznamovatel a uvedl, že škodu způsobil zavalitý muž s plnovousem a pantoflemi na nohou.

Další články
Nahoru