dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Pražské krimi

Bez řidičáku na ukradené motorce

Kolem včerejší půlnoci si policisté pohotovostní motorizované jednotky všimli na Vršovické ulici motorky a jejího řidiče. Jelikož motocykly patří mezi artikl zajímavý pro zloděje, rozhodli se provést preventivní silniční kontrolu. Zapnuli proto majáky a červený nápis „STOP“.

Řidič motorky na tuto výzvu ale vůbec nereagoval předpokládaným způsobem, ba naopak. Se silným strojem razantně zrychlil ve snaze policistům ujet. To se mu po několik kilometrů, během kterých projel celou řadu ulic v oblasti Vršovic, dařilo. Avšak pouze do ulice Průběžná, kde vjel na tramvajové koleje, které ho zradily a doslova mu podsekly přední kolo.

Následoval tvrdý pád, ale ani ten řidiče nezastavil. Po karambolu se ještě zvedl, a policistům se snažil utéct po svých. Během několika málo okamžiků ho policisté dohnali a zadrželi.

Následným prošetřováním policisté zjistili hned dva důvody, proč se jednačtyřicetiletý řidič snažil prchnout.

První byl, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel a druhý, že sedlal stroj, který byl od šestadvacátého května veden v policejních evidencích jako odcizený.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru