dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Běž Adamová, běž! Kandidátka se pokusí doběhnout z Libně do Poslanecké sněmovny
Po bungee jumpingu bude v kampani následovat běh. Foto: FCB M. Adamová

Běž Adamová, běž! Kandidátka se pokusí doběhnout z Libně do Poslanecké sněmovny

Co by neudělali pro zvýšení šancí na zvolení v předčasných volbách… I pražští kandidáti se snaží vymýšlet různé způsoby, jak na sebe upozornit a zaujmout váhající voliče. Markéta Adamová, kandidátka strany TOP 09 z Prahy, si už v rámci kampaně skočila i bungee jumping, nyní se chystá zapůsobit především na mladé voliče tím, že si s nimi půjde zaběhat.

„Chodím ráda mezi lidi, ale v hospodách trochu trpím, protože jsem ráda aktivní a preferuji čerstvý vzduch. Myslím si, že je třeba zvednout především mladé lidi, aby přišli k volbám a zvýšili svou volební účast,“ říká kandidátka.

„Politiku netvoří jen starší pánové v oblecích, ale i mladší lidé jako jsem třeba já. Nám obzvlášť záleží na tom, v jaké zemi budeme žít nebo by alespoň záležet mělo," dodává Adamová, která nyní působí v komunální politice jako radní Městské části Praha 8.

Její běh bude symbolicky začínat v Praze 8, kde nyní pracuje a žije a doběhnout se chystá do Poslanecké sněmovny. Celá akce potrvá 14 dní, během nichž nemine žádnou větší městskou část.

Odstartování proběhne ve středu 9. října v 17:00 hodin v Thomayerových sadech u Libeňského zámku. Jednotlivé trasy běhu bude Adamová s předstihem uveřejňovat na svém facebookovém profilu.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru