dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Betonové nádoby měly přečkat vše, po pěti letech z parku mizí. Nahradí je mmcité
Koš po útoku vandalů. Foto: chodcisobe.cz

Betonové nádoby měly přečkat vše, po pěti letech z parku mizí. Nahradí je mmcité

Celkem 150 tisíc korun bude stát výměna košů v Riegrových sadech, které se v poslední době staly obětí vandalismu. „Nerozbitné“ betonové koše v tomto parku vydržely pouhých pět let.

Pokud bychom měli sestavit pražskou hitparádu následků řádění vandalů, Riegrovy sady by se umístily na předních místech. Ničení košů, laviček, návštěvních a provozních řádů, piktogramů, dopravních značek, ochranných oplocení, sochařských děl, stromů a záhonů, je zde bohužel na denním pořádku.

Co si pomyslet o vandalovi, který v noci vleze do dětského hřiště a tam zapomenutými dětskými hrabičkami naruší a poničí značný kus čerstvě opraveného gumového povrchu plochy?

Posledním smutným případem v Riegrových sadech jsou „nerozbitné“ betonové koše, kterých bylo v roce 2009 instalováno pomocí jeřábu 52 kusů. Drtivá většina z nich byla postupně zcela zdemolována a je v havarijním stavu.

Náhrady a opravy poničených věcí přitom stojí nemalé finanční prostředky. V tomto případě 150 tisíc korun, za něž budou zcela poškozené betonové koše vyměněny za typ koše „mmcité“. Tento typ byl na zkoušku nainstalován zhruba v jedné třetině parku a ukazuje se, že lépe odolává vandalům a také se lépe opravuje.


Další články
Nahoru