dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Advent v Praze

Betlémy u Karlova mostu

Expozice na Křižovnickém náměstí je naplněna vůní slámy a třpytem skla. Letošní výstava je zaměřena na skleněné betlémy ze Železného Brodu.

Návštěvníci se také mohou těšit na Vltavský rybí betlém, který zobrazuje Svatou rodinu ve velmi nezvyklé kompozici, která má své kořeny v raném křesťanství, kdy se Ježíš ve zkratce znázorňoval jako ryba.

Nejrozsáhlejším vystaveným betlémem je Betlém z kukuřičného šustí, který čítá sto osmnáct postav.

Dominantou výstavy je opět slaměný betlém, představující Svatou rodinu i zvířata kolem v životní velikosti. Vytvořil jej polský výtvarník Andrzej Wrzecionek a každým rokem se rozrůstá o nové svědky Narození Páně.

Otevřeno je denně mezi 10–18, o Vánočních svátcích: 24. a 31. 12. 10–17, 25.- 30. 12. 10–18, 1. 1. 12 –18
Muzeum Karlova mostu, Křižovnické náměstí 3, Praha 1 – Staré Město.


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Tamchynová: Sedm věcí, které bychom neměli o Vánocích rozhodně dělat

18. prosince 2016 v 08:24

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, nicméně, jak všichni víme, jsou prošpikovány honičkou a stresem. Chceme mít vše navoněné, nazdobené, čisté, dárky pěkně zabalené atd. se vším si dávám dost práce a je jedno, jak dlouho se na svátky připravujeme. Stejně se každoročně přistihneme při tom, že...

Další články
Nahoru