dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Advent v Praze

Betlémy a vánoční tradice na Jungmannově náměstí

Betlém klub pořádá do 5. ledna v areálu kostela P. M. Sněžné na Jungmannově náměstí v Praze výstavu betlémů. Na výstavě je opět k vidění asi 180 betlémů, a to jak historických z typických betlémářských oblastí, tak i betlémů ze současné tvorby.

Jsou zde instalovány betlémy z nejrůznějších materiálů – dřevo, papír, perník, sklo, těsto, textil, keramika apod. a mnoha různých typů jako volně stojící, skříňové, soubor reklamních betlémů, králických figurek.

Dominantním betlémem výstavy je mechanický betlém Jiřího Votruby, v současné době 4,5 m dlouhý s množstvím pohybů jak zvířat a daráků, tak ve velké míře ukázkou nejrůznějších řemesel.

Druhým ústředním betlémem na této výstavě je betlém třešťského typu s figurami J. Boudného, který patří k největším betlémům vystavovaným v Praze.

Výstavu doplňuje výzdoba v ukázkách různých starých technik výroby ozdob a ukázky starých vánočních tradic.
Otevírací doba: denně 10–18, 24. 12. 10–16, 31. 12. 10–15  a 1. 1. 13–18

Vstupné:dospělí 40 Kč, děti, studenti, důchodci 25 Kč, ZTP 15 Kč, ZTP-P zdarma


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Tamchynová: Sedm věcí, které bychom neměli o Vánocích rozhodně dělat

18. prosince 2016 v 08:24

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, nicméně, jak všichni víme, jsou prošpikovány honičkou a stresem. Chceme mít vše navoněné, nazdobené, čisté, dárky pěkně zabalené atd. se vším si dávám dost práce a je jedno, jak dlouho se na svátky připravujeme. Stejně se každoročně přistihneme při tom, že...

Další články
Nahoru