dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Betlémské světlo již brzy v Praze: Naplánujte si, kam zajdete pro symbol Vánoc
V sobotu 20. prosince dovezou skauti Betlémské světlo do Prahy. Foto: betlemskesvetlo.cz

Betlémské světlo již brzy v Praze: Naplánujte si, kam zajdete pro symbol Vánoc

V sobotu 20. prosince dorazí, za spolupráce skautů, Betlémské světlo do Prahy. Kde všude si budete moci svoji svíčku zapálit a odkud si Betlémské světlo odnést?

23. prosince od 15 do 18 hodin v Písecké bráně (Praha 6 – Hradčany). Betlémské světlo budou tradičně předávat skauti z chlapeckého oddílu Šipka.

S lucerničkami pro Betlémské světlo v Klánovicích můžete 21. prosince od 15 do 19 hodin. Těšit se můžete na benefiční prodej domácího vánočního cukroví, svařené víno, horkou medovinu, domácí vánoční čaj, vánoční dekorace a drobné dárečky k zakoupení a také na setkání se sousedy, kamarády a známými.

Putovní Světlo na Hanspaulce a Ořechovce již třetí rok ponesou skauti ze střediska Javor a střediska pplk. Vally den před Štědrým dnem z Hanspaulky na Ořechovku. Můžete si je vyzvednout 23. prosince na jednom z následujících zastavení: u Alberta na Fišerce (17:00) – v parku na konci ul. Na Dyrince (17:20) – u ZŠ Sušická (17:30) – u Tesca na Hanspaulce (17:40) – u čínské restaurace na Bořislavce (18:00) – v parku pod věžákem na Hadovce (18:10) – u kina Ořechovka (18:25) – u Akademie Věd v Cukrovarnické (18:30).

V sobotu 20. prosince u strančické zvoničky na návsi Četníka J. Bojase se potkáte se svými sousedy ve Strančicích. Doneste si petrolejku nebo svíčku a můžete donést také postavičku do společného Betléma, zazpíváte si koledy a popřejete si pokoj lidem dobré vůle.

Betlémské světlo v Nerudově 33 ve skautské klubovně v Bretfeldském paláci na Malé Straně v Praze 1. Světýlko dostanete přímo ze slavnostního předávání v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. 20. prosince od 9 do 20 hodin.

U vstupu do stanice metra Strašnická v Praze 10 bude 21. prosince od 14 do 16 hodin již tradičně stánek s Betlémským světlem. K dispozici budou svíčky a drobné upomínkové předměty.

Možnost vyzvednutí světla v Praze 4 bude 22. prosince od 7 do 17:35 hodin a 23. prosince od 7 do 15:40 hodin v pasáži Brumlovky. Betlémské světlo bude také k dispozici na recepci městské části Praha 4 po celý den 22. prosince.

Na Černém Mostě v Praze 14 dostanete světlo v neděli 21. prosince v 17 hodin (zahájení u hlídaného parkoviště pod zastávkou autobusu Doležalova), kdy se společně s pastýři se vypravíte za hvězdou až k jesličkám, před kterými zazpíváte známé koledy. Po skončení akce se můžete zahřát teplým čajem a domů si odnést betlémské světlo.

Přijďte si pro Betlémské světlo do foyer kostela Milíče z Kroměříže, Donovalská 2331/53, Praha 11 – Jižní Město (Chodov). Betlémské světlo tu rozdávají na Štědrý den, 24. prosince, od 9 do 17 hodin.

Radotín rozdává Betlémské světlo 23. prosince od 16 do 18 hodin v kostele sv. Petra a Pavla. Světlo si budete moct odnést domů. K dispozici bude i živý Betlém a živá hudba.

Praha 1 – Václavské Vánoce 2014: Betlémské světlo bude umístěno od 20. prosince od 12 hodin na akci Václavské Vánoce 2014, v horní části Václavského náměstí (prostřední pruh), vedle pódia. Lucerničky je možné zakoupit na místě nebo si vzít vlastní z domova.

Praha 2 – Betlémská pošta na náměstí Míru: V sobotu 20. prosince od 12 hodin budou skauti ve stánku na Vánočních trzích na Náměstí Míru rozdávat Betlémské světlo. Ne každý však má možnost si odnést domů plamínek Betlémského světla, proto bude fungovat i Betlémská pošta. Ve světle jeho plamínku budete mít možnost napsat vánoční přání svým přátelům, rodině a tímto způsobem jim předat trochu Betlémského světla. Nejen svíčky se světlem, ale i vánoční pohledy budou zdarma. Každý i donesený pohled bude opatřen pamětním razítkem Betlémského světla a prostřednictvím České pošty přímo odeslán. Pro děti bude připravena malá dílnička, kde mohou přání nejen napsat, ale i s pomocí vánočních razítek dotvořit.

Praha 8 rozdá světlo v karlínském kostele 21. prosince od 9: 30 do 10:30 hodin po skončení ranní mše.


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Tamchynová: Sedm věcí, které bychom neměli o Vánocích rozhodně dělat

18. prosince 2016 v 08:24 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, nicméně, jak všichni víme, jsou prošpikovány honičkou a stresem. Chceme mít vše navoněné, nazdobené, čisté, dárky pěkně zabalené atd. se vším si dávám dost práce a je jedno, jak dlouho se na svátky připravujeme. Stejně se každoročně přistihneme při tom, že...

Další články
Nahoru