Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Betlémské světlo je opět v Praze, plamínek poputuje i do domovů pro seniory
O rozvoz Betlémského světla se každoročně starají skautky a skauti. Foto: Radek Hanskut / Člověk a Víra

Betlémské světlo je opět v Praze, plamínek poputuje i do domovů pro seniory

Pražskému radnímu Vítu Šimralovi předají skauti dnes, v sobotu 19. prosince v podvečer, plamínek z Betléma. Tradiční akce se uskuteční na Mariánském náměstí před budovou Nové radnice. Světlo pak Praha rozveze spolu s časopisy do několika domovů pro seniory.

„Těší mě, že i přes aktuální situaci můžeme, byť v omezené míře, navázat na tuto milou tradici. Betlémské světlo je symbolem pokoje, míru a přátelství. Přeji proto všem Pražanům, aby letošní Vánoce vnesly do našich životů v této turbulentní době tolik potřebný klid. Letos máme víc než dříve příležitost zaměřit se na původní hodnoty vánočních svátků,“ říká primátor Zdeněk Hřib, který celou akci zaštítil.

Plamínek z Betléma poputuje do několika pražských domovů pro seniory. Potěší například klienty v domově na Chodově, v Krči, Malešicích nebo v Zahradním Městě. Zároveň pražský magistrát poslal tento týden celkem do třinácti takovýchto zařízení i stovky časopisů a dalších tiskovin jako malý dárek seniorům pro zpříjemnění doby adventu a Vánoc.

V průběhu dnešního odpoledne vozí Betlémské světlo historická tramvaj dopravního podniku. Zájemci si pro něj mohou přijít na devět zastávek, letos není možné kvůli pandemii vozem jezdit.

I přes protiepidemická omezení se pražský dopravní podnik (DPP) také letos zapojí do distribuce Betlémského světla po Praze. Tuto sobotu 19. prosince krátce po poledni vypraví historickou tramvaj, kterou společně se skauty rozveze Betlémské světlo na celkem devět zastávek. 

Putování Betlémského světla je novodobý vánoční zvyk. Jeho historie sahá do roku 1986, kdy byl plamínek v rámci dobročinné akce poprvé převezen právě před svátky z místa Ježíšova narození ve městě Betlém na Blízkém východě až do Rakouska. Odtud jej skautky a skauti každoročně rozváží dále po celé Evropě.

Kvůli současným protiepidemickým opatřením letos výjimečně nebude Betlémské světlo k dispozici pro veřejnost ve foyer Nové radnice. Mapa dalších míst, kde jej bude možné získat, i podrobné informace o celé akci jsou dostupné na stránkách: www.betlemskesvetlo.cz.


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

12. dubna 2021 v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

12. dubna 2021 v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

11. dubna 2021 v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Další články
Nahoru