Dnes Neděle - oblacno -2°C
Zítra Pondělí - snih 0°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Betlémské světlo je opět v Praze, plamínek poputuje i do domovů pro seniory
O rozvoz Betlémského světla se každoročně starají skautky a skauti. Foto: Radek Hanskut / Člověk a Víra

Betlémské světlo je opět v Praze, plamínek poputuje i do domovů pro seniory

Pražskému radnímu Vítu Šimralovi předají skauti dnes, v sobotu 19. prosince v podvečer, plamínek z Betléma. Tradiční akce se uskuteční na Mariánském náměstí před budovou Nové radnice. Světlo pak Praha rozveze spolu s časopisy do několika domovů pro seniory.

„Těší mě, že i přes aktuální situaci můžeme, byť v omezené míře, navázat na tuto milou tradici. Betlémské světlo je symbolem pokoje, míru a přátelství. Přeji proto všem Pražanům, aby letošní Vánoce vnesly do našich životů v této turbulentní době tolik potřebný klid. Letos máme víc než dříve příležitost zaměřit se na původní hodnoty vánočních svátků,“ říká primátor Zdeněk Hřib, který celou akci zaštítil.

Plamínek z Betléma poputuje do několika pražských domovů pro seniory. Potěší například klienty v domově na Chodově, v Krči, Malešicích nebo v Zahradním Městě. Zároveň pražský magistrát poslal tento týden celkem do třinácti takovýchto zařízení i stovky časopisů a dalších tiskovin jako malý dárek seniorům pro zpříjemnění doby adventu a Vánoc.

V průběhu dnešního odpoledne vozí Betlémské světlo historická tramvaj dopravního podniku. Zájemci si pro něj mohou přijít na devět zastávek, letos není možné kvůli pandemii vozem jezdit.

I přes protiepidemická omezení se pražský dopravní podnik (DPP) také letos zapojí do distribuce Betlémského světla po Praze. Tuto sobotu 19. prosince krátce po poledni vypraví historickou tramvaj, kterou společně se skauty rozveze Betlémské světlo na celkem devět zastávek. 

Putování Betlémského světla je novodobý vánoční zvyk. Jeho historie sahá do roku 1986, kdy byl plamínek v rámci dobročinné akce poprvé převezen právě před svátky z místa Ježíšova narození ve městě Betlém na Blízkém východě až do Rakouska. Odtud jej skautky a skauti každoročně rozváží dále po celé Evropě.

Kvůli současným protiepidemickým opatřením letos výjimečně nebude Betlémské světlo k dispozici pro veřejnost ve foyer Nové radnice. Mapa dalších míst, kde jej bude možné získat, i podrobné informace o celé akci jsou dostupné na stránkách: www.betlemskesvetlo.cz.


První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Dnes ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Praha 4 varuje před podvodníky

13. ledna 2021 v 18:02

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Další články
Nahoru