Dnes Neděle - oblacno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 2°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Advent v Praze

Betlémské světlo a Štědrovečerní polévka na Václavském náměstí

Václavské trhy v horní části Václavského náměstí lákají nejenom na dobroty a tradiční výrobky, ale i podporu neziskového sektoru a bohatý kulturní program. V nastávajících dnech zde lze získat Betlémské světlo, pro které si můžete od soboty 21. prosince odpoledne přijít každý den, a to až do Štědrého dne, vždy od 10 do 22 hodin. 

Návštěvníci trhů ho naleznou na stolku u podia. Pro ty, kteří dorazí bez lucerny, jsou připraveny k zakoupení. A přímo na Štědrý den se bude rozdávat Štědrovečerní polévka, připravená předním kuchařem -  Pavlem Štěpánkem, šéfkuchařem restaurace COMO. Připraveno bude na tři sta padesát porcí.

Veškeré dění na Václavských Vánocích bude ukončeno až 6. ledna. Václavské Vánoce podporují také letos „dobro“, prostor zde již tradičně dostaly neziskové organizace, o jejichž produkty je veliký zájem. Pořadatelem Václavských Vánoc je již podeváté spolek Sdružení Nového Města pražského.

„Kulturní doprovodný program v rámci vánočních trhů v horní části náměstí je velice bohatý. Téměř obden probíhá nějaké hudební vystoupení. Na podiu ve spodní části trhů vystupují kromě dětských sborů a skupin od mateřských přes základní školy nejen z Prahy 1 také oblíbené profesionální kapely jako The Brownies, latino band Atarés, buskerky TbeeGirls nebo pražský rock & popový band SO FINE v čele s liverpoolským zpěvákem Gedem Maloneym nebo vánočně ladění trubači z Podřipského žesťového kvintetu,“ uvádí Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského.

Na Štědrý večer proběhne jako obvykle Štědrovečerní bohoslužba pod širým nebem se zpíváním koled, kterou bude provázet farář Filip Jan Rathouský z Řádu menších bratří Františkánů. Od 12 do 13:30 se také bude rozdávat Štědrovečerní polévka,“ dodává Monika Vlková.

„S vánoční polévkou je to podobné jako s klasickým bramborovým salátem, každý má svůj originální recept a já se držím svého tradičního českého receptu z rybích kostí, masa, hlav, kořenové zeleniny, jiker a mlíčí. Samozřejmě nechybí ani opražená máslová veka s bylinkami, která dodá tomuto svátečnímu jídlu tu správnou vyváženost,“ uvádí Pavel Štěpánek, šéfkuchař restaurace COMO z Hotelu Jalta.

Připraveno bude celkem 350 porcí. Za radnici městské části Praha 1, která tuto akci pro občany pořádá, budou polévku na podiu ve spodní části trhů vydávat starosta Pavel Čižinský, místostarosta Pavel Nazarský a za spolek jeho předseda Jan Adámek. V rámci rozdávání polévky zazní také koledy.

Program Václavských trhů v horní části Václavského náměstí
20.12. – pátek    15,15–16,00 Podřipský žesťový kvintet
22.12. – neděle    17–18,00 Pražský rock&popový band SO FINE
24.12. – úterý    22–23,00 Štědrovečerní bohoslužba pod širým nebem, kterou bude provázet farář Filip Jan Rathouský z Řádu menších bratří Františkánů se zpívanými koledami s doprovodem dudy a kontrabas

PODPOŘ DOBRO – prodejní stánky neziskových organizací
Vánoce pro Světlušku (29.11.–22.12.)
Chráněná dílna Inspirace pro život (29.11.–22.12.)
Chráněná dílna – Farní charita Praha 1, Nové Město (11.12.-22.12.)

Otevírací doba    :
stánky s řemesly – denně 10,00 – 20,00,
stánky s občerstvením – denně 10,00 – 22,00.
V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Vánoce na faře: Louskáček

16. prosince 2020 ve 12:54

Promítání záznamu baletu P. I. Čajkovského Louskáček z Marinského divadla v Petrohradu v sobotu 26. prosince.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Praha 8: Srdce Osmičky plní přání

15. prosince 2020 ve 12:45

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Další články
Nahoru