dnes
Pátek - obcasny-dest
12°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
10°C
pozítří
Neděle - oblacno
13°C
Advent v Praze

Betlémské světlo a Štědrovečerní polévka na Václavském náměstí

Václavské trhy v horní části Václavského náměstí lákají nejenom na dobroty a tradiční výrobky, ale i podporu neziskového sektoru a bohatý kulturní program. V nastávajících dnech zde lze získat Betlémské světlo, pro které si můžete od soboty 21. prosince odpoledne přijít každý den, a to až do Štědrého dne, vždy od 10 do 22 hodin. 

Návštěvníci trhů ho naleznou na stolku u podia. Pro ty, kteří dorazí bez lucerny, jsou připraveny k zakoupení. A přímo na Štědrý den se bude rozdávat Štědrovečerní polévka, připravená předním kuchařem -  Pavlem Štěpánkem, šéfkuchařem restaurace COMO. Připraveno bude na tři sta padesát porcí.

Veškeré dění na Václavských Vánocích bude ukončeno až 6. ledna. Václavské Vánoce podporují také letos „dobro“, prostor zde již tradičně dostaly neziskové organizace, o jejichž produkty je veliký zájem. Pořadatelem Václavských Vánoc je již podeváté spolek Sdružení Nového Města pražského.

„Kulturní doprovodný program v rámci vánočních trhů v horní části náměstí je velice bohatý. Téměř obden probíhá nějaké hudební vystoupení. Na podiu ve spodní části trhů vystupují kromě dětských sborů a skupin od mateřských přes základní školy nejen z Prahy 1 také oblíbené profesionální kapely jako The Brownies, latino band Atarés, buskerky TbeeGirls nebo pražský rock & popový band SO FINE v čele s liverpoolským zpěvákem Gedem Maloneym nebo vánočně ladění trubači z Podřipského žesťového kvintetu,“ uvádí Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského.

Na Štědrý večer proběhne jako obvykle Štědrovečerní bohoslužba pod širým nebem se zpíváním koled, kterou bude provázet farář Filip Jan Rathouský z Řádu menších bratří Františkánů. Od 12 do 13:30 se také bude rozdávat Štědrovečerní polévka,“ dodává Monika Vlková.

„S vánoční polévkou je to podobné jako s klasickým bramborovým salátem, každý má svůj originální recept a já se držím svého tradičního českého receptu z rybích kostí, masa, hlav, kořenové zeleniny, jiker a mlíčí. Samozřejmě nechybí ani opražená máslová veka s bylinkami, která dodá tomuto svátečnímu jídlu tu správnou vyváženost,“ uvádí Pavel Štěpánek, šéfkuchař restaurace COMO z Hotelu Jalta.

Připraveno bude celkem 350 porcí. Za radnici městské části Praha 1, která tuto akci pro občany pořádá, budou polévku na podiu ve spodní části trhů vydávat starosta Pavel Čižinský, místostarosta Pavel Nazarský a za spolek jeho předseda Jan Adámek. V rámci rozdávání polévky zazní také koledy.

Program Václavských trhů v horní části Václavského náměstí
20.12. – pátek    15,15–16,00 Podřipský žesťový kvintet
22.12. – neděle    17–18,00 Pražský rock&popový band SO FINE
24.12. – úterý    22–23,00 Štědrovečerní bohoslužba pod širým nebem, kterou bude provázet farář Filip Jan Rathouský z Řádu menších bratří Františkánů se zpívanými koledami s doprovodem dudy a kontrabas

PODPOŘ DOBRO – prodejní stánky neziskových organizací
Vánoce pro Světlušku (29.11.–22.12.)
Chráněná dílna Inspirace pro život (29.11.–22.12.)
Chráněná dílna – Farní charita Praha 1, Nové Město (11.12.-22.12.)

Otevírací doba    :
stánky s řemesly – denně 10,00 – 20,00,
stánky s občerstvením – denně 10,00 – 22,00.
Praha 4: Rybí polévka se bude rozdávat na Pankráci

23. prosince 2019 v 15:58

Tradiční vánoční rybí polévka se letos bude rozdávat i v Praze 4, a to na Štědrý den od 10:30 hodin před obchodním centrem Arkády Pankrác, kam na polévku, vánočku a svařené víno zve starostka Irena Michalcová.

Dnes: Poslední z Adventních koncertů Prahy 5

22. prosince 2019 v 09:52

Od 17 hodin se v obřadní síni Prahy 5 ve Stroupežnického ulici koná čtvrtý z koncetrů radnice páté městské části.

Praha 5: Adventní koncert Pražákova kvarteta

22. prosince 2019 v 07:46

Dnes, 22. prosince, se v kostele sv. Václava na Smíchově koná Adventní koncert. Začíná v 16 hodin a je zdarma.

Dnes: Zastupitelé budou zpívat před kostelem

22. prosince 2019 v 07:28

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily v Praze 2 scházejí zastupitelé druhé městské části a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru