Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Betlém v Praze 6 pomohl potřebným

Živý betlém v Praze 6 v Písecké bráně byl oslavou adventu a šikovnosti dětí. Peníze, které lidé hned napoprvé věnovali jako dobrovolné vstupné při předvánočním představení, rozdělila radnice potřebným.

Vybrala dvě organizace v Praze 6. Domov svaté rodiny v Liboci, kde pečují o klienty s mentálním nebo kombinovaným postižením a peněz tam není nikdy dost, a azylový dům pro muže K srdci klíč v Bubenči, kde peníze použijí na předplacení obědů klientům.

Vybrané peníze do zařízení rozvezla radní pro školství Marie Kubíková (ODS), která vznik celé akce iniciovala. „Děkujeme všem, kteří přispěli a ocenili tak tu spoustu práce, kterou všichni během příprav odvedli. Těším se, že se z živého betlému spojeného s charitou stane na šestce milá tradice a každý rok bude příspěvek o něco vyšší," řekla radní.


Autor: Hla

Letní trhy na náměstí Republiky

Včera v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru