dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Best Film Fest: Týden nejúspěšnějších filmů v artových kinech
Filmovou přehlídku bude hostit i kino Atlas. Foto: Petr Lášek / Wikimedia Commons

Best Film Fest: Týden nejúspěšnějších filmů v artových kinech

Volné seskupení čtyř pražských artových kin Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 9. do 15. července týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první poloviny roku 2015. Má název Best Film Fest a jeho specialitou je, že vstupenky do těchto kin získají zájemci za jednotnou atraktivní cenu 69 korun. Oznámila to mluvčí akce Alice Aronová.

„Jde už o osmé vydání této divácky úspěšné přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka (zima a léto) a koná se od roku 2011," uvedla.
Program Best Film Festu bude opět žánrově pestrý. Už proto, že dramaturgy přehlídky byli sami diváci. V pražských klasických kinech u diváků bodovaly francouzské tituly – komedie Dejte mi pokoj! a Co jsme komu udělali? a tragikomedie Samba.

Na programu budou i filmové hity první poloviny roku: melodrama Padesát odstínů šedi, hvězdně obsazená tragikomedie z Indie Druhý báječný hotel Marigold, romantický historický příběh Králova zahradnice a pozoruhodné norské drama Slepá. Diváci se můžou těšit i na rodinné animované snímky: keltský půvabný příběh tulení víly Píseň moře a populární mazanou hrdinku z filmu Ovečka Shaun ve filmu.

Nechybí ani oscarové snímky: vítěz letošních Oscarů – tragikomedie nabitá černým humorem z divadelního prostředí Birdman, strhující drama s Julianne Mooreovou Pořád jsem to já a životopisný snímek vědce Stephena Hawkinga Teorie všeho.

„Kolekci doplní oceněné festivalové snímky – rodinné drama Leviatan od uznávaného ruského režiséra Andreje Zvjaginceva o boji jedince za lidská práva, emotivní snímek o vztahu syna a matky Mami! od kanadského talentovaného tvůrce Xaviera Dolana či komedie plná absurdního humoru a svérázné poetiky v podání švédského kultovního režiséra Roye Anderssona Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě," dodala Aronová.

Z české tvorby budou dominovat pohádky: klasická hraná pohádka podle stejnojmenné předlohy Boženy Němcové Sedmero krkavců, animovaný poetický příběh Malá z rybárny či originální loutkový příběh Malý pán. Dále je na programu drama s excelujícími bratry Hádkovými Kobry a užovky, bláznivá komedie Život je život či celovečerní dokument Stále spolu.

Kompletní program přehlídky naleznou zájemci na webových stránkách www.bestfilmfest.cz.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru