dnes
Středa - obcasny-dest
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - snih-dest
4°C
Best Film Fest: Čtyři kina hostí přehlídku nejnavštěvovanějších filmů
Diváci uvidí i film Leviatan, který bodoval na festivalu v Cannes. Foto: archiv

Best Film Fest: Čtyři kina hostí přehlídku nejnavštěvovanějších filmů

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 11. do 17. prosince přehlídku Best Film fest. Jde o týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2014. Lístky jsou k mání za jednotnou cenu 69 korun.

„Jde už o sedmé vydání této divácky úspěšné přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka, tedy v zimě a v létě, a koná se od roku 2011," řekla Alice Aronová ze společnosti Cinemart. Program bude podle ní opět žánrově pestrý, neboť dramaturgy přehlídky byli sami diváci.

Promítat se budou oblíbené zahraniční tituly, které v pražských klasických kinech u diváků stále bodují. Jde například o filmy oscarového Woodyho Allena Kouzlo měsíčního svitu a švédského tvůrce Lasse Hallströma Láska na kari. Dále pak švédská komedie nabitá bizarními postavami a černým humorem Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel.

V nabídce jsou rovněž filmové hity tohoto podzimu: francouzská komedie Co jsme komu udělali?, argentinské neobvyklé povídky Divoké historky a thriller Zmizelá od kultovního tvůrce Davida Finchera.

Nechybí ani festivalové hity. Například vítěz karlovarského festivalu Kukuřičný ostrov gruzínského režiséra Georga Ovašviliho, vítěz canneského festivalu Zimní spánek v režii mistra tureckého filmu Nuri Bilge Ceylana, rodinné drama oceněné rovněž v Cannes Leviatan od ruského režiséra Andreje Zvjaginceva a snímek o vztahu syna a matky Mami! kanadského tvůrce Xaviera Dolana.

Uveden bude i soutěžní snímek letošního Berlinale – akční černá komedie odehrávající se v zasněžených horách Boj sněžného pluhu s mafií od norského režiséra Hanse Pettera Molanda se severskou hvězdou Stellanem Skarsgårdem v hlavní roli.

Z českých titulů je zastoupena Svěrákova pohádka Tři bratři, černá komedie Díra u Hanušovic Miroslava Krobota, drama Alice Nellis Andělé všedního dne, romantický Michálkův Pohádkář a celovečerní dokument Století Miroslava Zikmunda, jak ho natočil scenárista a režisér Petr Horký.
Kompletní program je na webových stránkách festivalu a na webových stránkách jednotlivých kin.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru