dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Berberská Edith Piaf vystoupí v Praze
Hindi Zahra míří do Prahy. Foto: archiv

Berberská Edith Piaf vystoupí v Praze

Pařížanka narozená v Maroku, která může připomínat Manu Chao, Billy Holiday nebo Zaz, přijede vůbec poprvé do České republiky už v úterý 24. listopadu. Z vyprodaných evropských koncertních sálů dorazí do pražského Paláce Akropolis. Osobitý mix world music, jazzu, popu, soulu, rocku, folku a blues se špetkou berberského vlivu, tak lze vystihnout tvorbu zpěvačky i herečky Hindi Zahra.

Hindi Zahra se hudební tvorbě věnuje už od 18 let. Její album Handmade z roku 2010 získalo ve Francii dvě zásadní ceny, Prix Constantin v roce 2010 za nejlepší album roku (v nominacích ten rok byli například Zaz nebo Stromae) a Victoires de la Musique za nejlepší world music album v únoru roku 2011, které uděluje francouzské ministerstvo kultury. Poslední album Homeland vyšlo v dubnu 2015, natočeno bylo v marocké Marakéši, Paříži a španělské Cordobě.

Na hudební scénu přišla před lety se svým prvním albem Handmade (2010) s titulní písní Beautiful Tango, po kterém následovalo světové turné.  Po 400 odehraných koncertech a 150 000 prodaných albech začíná Hindi Zahra psát nový příběh své hudební cesty. Se singlem Any Story z nového alba Homeland (2015) se vrací do Maroka, kde mezi Marakéší, horami, jeskyněmi a Atlantským oceánem nachází své kořeny.

V polovině října začalo její turné po Evropě vyprodanými koncerty v Sofii a Bukurešti, v úterý 24. listopadu poprvé vystoupí v České republice a to v pražském Paláci Akropolis. Koncert začne v 19:30 hodin.

Hindi Zahra patří mezi vysoce ceněné umělce, což dokazuje právě během svého aktuálního turné po celé Evropě. Mezi její zásadní inspirace patří Nina Simone nebo arabská zpěvačka Cheikha Rimitti.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Goout.cz a v kavárně Paláce Akropolis za 390 a 440 korun na stání a za 600 korun na sezení na balkoně.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru