Dnes Pondělí - polojasno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Benzin v Praze od minulého týdne mírně zdražil, nafta o haléř zlevnila
Ilustrační foto: archiv

Benzin v Praze od minulého týdne mírně zdražil, nafta o haléř zlevnila

Ceny pohonných hmot v Praze se od minulého týdne výrazně neměnily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic ve městě prodává v průměru za 34,37 koruny, před týdnem byl o tři haléře levnější.

O haléř oproti minulé středě zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 32,29 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Benzin v Praze je nyní o 5,67 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 3,81 koruny méně.

Pražské ceny jsou dlouhodobě nejvyšší v Česku. V celé zemi cena benzinu v uplynulém týdnu stagnovala a nafta mírně zlevnila. Litr benzinu stojí nyní 33,78 koruny, stejně jako před týdnem, nafta zlevnila o čtyři haléře a litr se prodává v průměru za 31,62 koruny.

Nejlevnější paliva v hlavním městě prodávají v Praze 9, benzin v průměru za 33,91 koruny a naftu za 31,89 koruny. Je to jediná městská část, kde se benzin dostal pod hranici 34 korun za litr a kde litry nafty stojí méně než 32 korun.

Nejvíc motoristé za pohonné hmoty zaplatí v Praze 7 – litr benzinu u tamních čerpacích stanic stojí v průměru 34,80 Kč a nafty 32,83 koruny.

ceny-pohonnych-hmot 


Autor: ČTK

Další zastávky v Praze 4 získají nové přístřešky

25. ledna 2023 ve 12:25

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v Praze 4 v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Během uplynulého víkendu byla vyměněna zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend, 28. ledna, přijde na řadu zastávka ve směru Pražské...

TSK využila teplého počasí. Za první lednové týdny opravila přes sedm a půl tisíce výtluků

23. ledna 2023 v 10:55

Mrazivé počasí v první polovině prosince s následnou rychlou oblevou poškodilo na řadě míst vozovky tak, že by bez provizorní opravy musela být snižována rychlost nebo jinak omezována doprava, a to zejména na hlavních tazích, kde jezdí i MHD.

Samoobslužné bezhotovostní jízdenkové terminály jsou v provozu ve všech autobusech DPP

23. ledna 2023 v 10:14

Cestující na všech městských linkách provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) si mohou zakoupit jízdenky bezhotovostně prostřednictvím samoobslužných terminálů. DPP jich od podzimu nainstaloval 1200 kusů do všech svých autobusů, elektrobusů a trolejbusů. 

Zlíchovský tunel bude ve středu uzavřen

22. ledna 2023 v 11:53

Od 25. ledna do 26. ledna bude v noci od 23 do 5 hodin uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Další články
Nahoru