dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Benefiční turnaj v plážovém volejbale podpoří nemocné s bulimií a anorexií
Turnaj smíšených dvojic se hraje již tuto sobotu. Foto: archiv

Benefiční turnaj v plážovém volejbale podpoří nemocné s bulimií a anorexií

Sportovat je potřeba zejména pro radost a dobrou náladu namísto až fanatické touhy po shazování kilogramů. Také na to chce poukázat benefiční turnaj amatérských smíšených dvojic v plážovém volejbale, který se uskuteční v sobotu 23. srpna v areálu Prague Beach Teamu v pražských Střešovicích.

Výtěžek turnaje získá občanské sdružení Anabell, které již třináctým rokem pomáhá jako jediné v České republice lidem s poruchou příjmu potravy.

„Anorexie a bulimie jsou u nás stále tabu, což přispívá k tomu, že nemocní svůj problém často tají, přestože je důležité vyhledat pomoc a mít podporu blízkých,“ říká Eva Fryšarová, která turnaj pořádá.

„Právě sport, ačkoliv v extrémním množství, bývá často jedním z prostředků, jak se nemocní snaží mnohdy už tak nízkou váhu dále snižovat. My chceme ukázat, že hlavním benefitem sportu je zábava a společnost přátel,“ dodává s tím, že poruchy příjmu potravy se nevyhýbají ani amatérským sportovcům – volejbalistům.

beneficni-beach-nahled

Peníze, které se vyberou na startovném, poputují neziskové organizaci Anabell, jež pro nemocné bývá mnohdy prvním kontaktem a nabízí jim a jejich rodině podporu a pomoc.

Na turnaj se mohou smíšené páry přihlásit na stránkách www.praguebeachteam.cz, přičemž alespoň jeden ze dvojice musí být amatér. Turnaj začíná v 9 hodin a ve startovném se každý může těšit na grilované maso a vzorky emulzí EFFFI, které jsou určené pro sportovce. Ceny do turnaje věnovala Pivotéka Království piva.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru