Benefiční procházka pro lokální patrioty i milovníky umění
Praha 2, Vyšehrad,

Celá částka přitom poputuje na transparentní účet sbírky jako příspěvek na návrat Radostného dne na Vyšehrad.
Vycházka od kostela sv. Norberta v neděli 13. listopadu vás zavede kolem Masarykovy parcely a družstevní zástavby pražských úředníků do míst bývalé usedlosti a později cihelny Panenská. Ta je spojena s několika archeologickými nálezy.
Spolek Malostranský hřbitov zve ve na komentovanou vycházku po vyšehradském hřbitově s návštěvou Slavína, která se koná ve čtvrtek 17. listopadu od 10 hodin.
V pátek 4. listopadu v podvečer se vydejte na Botanickou stezku pořádanou Ústavem experimentální botaniky AV ČR. Toho, kdo nalezne po tmě všech 15 otázek a správně na ně odpoví, odměna nemine.
Komentovaná procházka Olšanskými hřbitovy se koná vw čtvrtek 27. října.
Umělecky cenné náhrobky můžete vidět ve středu 26. října.
Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.
Pokud se zajímáte o přírodu a tajemství, která skrývá, nenechte si ujít komentovanou vycházku, která se koná 26. září od 17:30 hodin. Část geologické exkurze bude zaměřena na nejvýraznější tektonickou poruchu na území metropole – Pražský zlom.
Praha 6 pokračuje s poznáváním vývoje a historie Břevnova. Komentovaná procházka ve středu 21. září začne připomínkou událostí, které se odehrávaly v hostinci U Kaštanu.
Od 19. září si můžete projít tematickou stezku pro děti, která bude vyvěšena do 24. září v Hostivařském lesoparku.
Na komentovanou vycházku po Strašnicích zve koalice Společně pro Prahu 10. Sraz je ve čtvrtek 15. září v 17 hodin u stanice metra Strašnická. Vycházku povede historička umění Šárka Gandalovičová.
Chudoba a tíživá situace nejsou jen problémem okrajů republiky, ale týká se i Prahy a dalších velkých měst. Nízkoprahové kluby v Praze se proto v rámci letošního ročníku Týdne nízkoprahových klubů pořádaného Českou asociací streetwork společně zaměří na téma projevů chudoby ve velkém městě....
Vycházka zájemce v pondělí 12. září zavede na hranici Prahy 6 a Prahy 1. Na bývalých baštách barokního opevnění vznikla zástavba vilami a domy architektů Jana Kotěry, Emila Králíčka i Františka Bílka které tvoří zajímavý urbanistický celek.
ZŠ Hanspaulka a Přátelé Šáreckého okruhu zvou na jubilejní 30. ročník pochodu, který přináší zábavu i poučení dětem i dospělým, letos na téma řemesla. Trasa měří 7 kilometrů a v cíli vás čeká odměna a divadelní představení pro děti.
Sídliště Červený vrch mělo vypadat původně trochu jinak. Výstavba letiště ho ale změnila na průjezdnou oblast. A víte, že pojmenování pochází od barvy hlíny, která se zde těžila?
Dnes jedna z nejlepších adres – Hanspaulka – od pradávna plná vinic, později usedlostí, po kterých nám zůstala do dnešních dní pojmenování ulic. Mnoho jich zmizelo, ale mnohé nám historii místa stále připomínají. A nejsou to jen usedlosti, ale i vily a příběhy jejich obyvatel stojí za zmínku –...