dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Lifestyle / ZdravíPražská kultura

Benefiční koncert v Malostranské besedě pomůže dětem zasaženým smrtelnou nemocí

Talentovaní herci a zpěváci, skvělá hudební čísla, vtipné moderátorské vstupy, dražba vína s podpisy olympioniků a pomoc druhým. Tak bude vypadat benefiční koncert Anny Beránkové – Tónotéka. Uskuteční se ve středu 21. září od 20 hodin v Malostranské besedě. 

tonoteka-nahled

Název Tónotéka vznikl jako hříčka češtiny. „Přemýšleli jsme s Jardou Brousilem, který založil Nadační fond Wine for help, nad univerzálním názvem koncertu, jenž bychom pak mohli používat nadále pro další koncerty. Chtěli jsme, aby název byl výstižný, hravý a vtipný a aby byl spojen s hudbou a tóny. A protože koncert je spojený s Wine for help, vznikla souhra slov : tóny, víno, vinotéka – tónotéka,“ vysvětlila organizátorka koncertu a zpěvačka Anna Beránková.

Tónotéka nebude jen pastvou pro oči a uši při přehlídce talentovaných umělců, ale i pohlazením pro duši a pomocnou rukou lidem, kteří ji potřebují. Výtěžek ze vstupného koncertu bude věnován Nadačnímu fondu Wine for help, který podporuje rodiny dětí zasažených smrtelnou nemocí mukopolysacharidosa.

„Za tou finanční pomocí se skrývá mnohem více, ukazujeme rodinám zasaženým mukopolysacharidosou, že na to nejsou samy a to je pro ně obrovská psychická vzpruha, která jim dodává chuť bojovat,“ uvedl Jaroslav Brousil, zakladatel Nadačního fondu Wine for help.

K vybranému vstupnému přibude ještě finanční obnos získaný v dražbě láhve exkluzivního vína, která bude podepsaná úspěšnými českými olympioniky.

A které půvabné zpěvačky a sympatičtí umělci zpříjemní celý koncert? Na pódiu vystoupí Anna Beránková, Václav Tobrman, Dáša Zázvůrková, Honza Žampa Eddie Stoilow, Karolína Tothová, Honza Nedvěd, Eva Burešová, Ezy Egon Hýbl a Petr Kutheil. Celým večerem bude provázet moderátorka Tereza Tobiášová.

Kdy: 21. září od 20 hodin
Kde: Malostranská beseda
Vstupné: 150 korun

Akce je pořádaná ve spolupráci s Nadačním fondem Wine for help a Městskou částí Praha 1.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Další články
Nahoru