dnes
Pondělí - obcasny-dest
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Benefiční koncert projektu Akce knihovna
Foto: Akce knihovna

Benefiční koncert projektu Akce knihovna

V pátek 31. července se v prostorách Památníku národního písemnictví uskutečnil benefiční koncert projektu Akce knihovna. Motivací projektu bylo vybudování dětské vzdělávací a volnočasové e-knihovny ve Fakultní nemocnici v Motole.

Podstatným kritériem pro vznik e-knihovny byla pravidla bariérového ošetřovacího režimu, která slouží jako prevence proti vzniku a šíření infekcí spojených s pobytem v nemocnici. Čtečky e-knih a e-knihy jsou tedy ve srovnání s tištěnými knihami pro hospitalizované děti vhodnější. Základním kamenem e-knihovny se stalo 40 kusů čteček e-knih, které poskytly společnosti PocketBook a Alza.cz.

Součástí projektu bylo i vybavení e-knihovny dětskými stavebnicemi (Lego, Seva atp.) určenými k rozvoji kreativity, motoriky a logického myšlení. Iniciátoři projektu pianista Daniel Štulpa a mezzosopranistka Ivana Milek Brodská tímto koncertem poděkovali všem, kteří se vznikající e-knihovně rozhodli pomoci.

Největší pozornosti publika se těšila autorská skladba pianisty Daniela Štulpy, árie Královny noci v podání sopranistky Vandy Šípové a píseň Máří Magdalény v provedení zpěvačky Renaty Podlipské.

V závěru představení zaznělo osobní poděkování zaměstnancům Fakultní nemocnice v Motole, které vyzdvihlo jejich profesionalitu a vysoké pracovní nasazení. 


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru