dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Pražská kultura

Benefiční galakoncert představí špičkové umělce na Žofíně

Nevšední kulturní zážitek ze spojení hudby a výtvarného umění nabídne benefiční galakoncert v atraktivním prostředí paláce Žofín. Přední, mezinárodně uznávaní sólisté Pavel Šporcl, Jiří Bárta a Dmitry Onishchenko vystoupí 9. října na společném koncertě, jehož výtěžek bude věnován Arcidiecézní charitě Praha. Součástí akce je prodejní výstava obrazů významného českého výtvarníka Dominika Mareše.

Milovníci vážné hudby se již loni mohli v Praze setkat se světoznámým klavíristou Dmitrijem Onishchenkem, jehož nezaměnitelný interpretační styl ve spojení s brilantní virtuozitou bývá kritikou označován jako „odvážně zasněný“. Další dvě význačné umělecké osobnosti, houslista Pavel Šporcl a violoncellista Jiří Bárta, jsou českému publiku důvěrně známy.

pavel-sporcl-nahled Oba jsou nositelé významných cen a ocenění, koncertují po celém světě a spolupracují s řadou domácích i zahraničních orchestrů a umělců.

Za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod vedením charismatického francouzského dirigenta Mishi Katze zazní skladby W. A. Mozarta, J. S. Bacha, P. I. Čajkovského, P. de Sarasateho a J. Masseneta.

Vynikající český výtvarník Dominik Mareš, jehož cit pro stavbu prostoru a pro rytmické členění plochy, které připomíná jazzovou improvizaci, vzbuzuje zaslouženou pozornost u nás i po celém světě. Podělí se s diváky o příběhy spjaté s vystavenými díly, z nichž jedno věnoval do dražby pro Charitu.

Výtěžek koncertu je určen pro Arcidiecézní charitu Praha, která jej použije na sociální a zdravotní pomoc lidem, jež se cizím zaviněním ocitli v kritické životní situaci, a dostali se do stavu existenčního ohrožení.

„Rozhodli jsme se věnovat výtěžek z koncertu na aktivity Arcidiecézní charity Praha, která pomáhá lidem v nouzi bez ohledu na jejich náboženské přesvědčení nebo politickou či rasovou příslušnost. Těší nás, že si posluchači kromě jedinečného kulturního zážitku odnesou i dobrý pocit z toho, že přispěli na dobrou věc," doplňuje Táňa Pasičná, ředitelka Unitas in musica.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru