dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C

Benátská! začala, rekordní počet návštěvníků sledoval představení Jesus Christ Superstar

Festival Benátská! včera odstartoval v libereckém Vesci, brány areálu se otevřely ve tři hodiny odpoledne. Jedním z vrcholů večera bylo bezesporu představení Jesus Christ Superstar, kde ve speciální koncertní verzi vystoupily hvězdy jako Jiří Korn, Bára Basiková, Václav Noid Bárta, Dan Bárta nebo Kamil Střihavka. Představení v tu chvíli sledoval dav návštěvníků, který téměř zaplnil prostor před Gambrinus stage.

Počet diváků byl v tu chvíli o polovinu vyšší než v loňském roce během čtvrtečního Večírku pro nedočkavé, který je tradičním rozehřívacím zahájením akce. Pořadatelé rovněž navýšili kapacitu kempů.

Vrcholem pátečního dne je koncert Toma Jonese, který ve čtvrtek v noci přicestoval do Prahy a do areálu festivalu by měl dorazit kolem šesté hodiny. Koncert pak začne ve 20:00, předtím se ještě hvězda potká s fanoušky.

Letošní Benátská! má naplněný line–up atraktivními zahraničními, ale i českými a slovenskými kapelami. Strhující vystoupení předvede již zmíněný Tom Jones a nálož těch nejlepších písní od rockových matadorů Scorpions nebo UFO přiveze jejich člen Michael Schenker. Jak se hraje nejrychlejší metal na světe, předvedou britští DragonForce.

Kromě nich se na festivalových pódiích vystřídají namátkou Mandrage, Horkýže Slíže, Tublatanka, Olympic, Doctor P.P., Visací zámek, Metalinda, Vltava, Anna K., Mňága a Ždorp nebo Ewa Farna. Ve Vesci u Liberce bude mít svou festivalovou premiéru i Hana Zagorová.

Liberecký otisk se promítne i v sobotním programu, kdy se na jedné scéně objeví mladé kapely pocházející ze zdejší oblasti včetně Paulie Garanta, Lipa, Voxela nebo Sebastiana.


Další krátké zprávy
Nahoru