dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Benátská! z Prahy autobusem za 45 minut
Foto: © Nicola Bernardová & Martin Easy production

Benátská! z Prahy autobusem za 45 minut

Po obyvatelích Liberce a okolí jsou hned v závěsu Pražané a obyvatelé Středočeského kraje. To zjistili pořadatelé festivalu Benátská!, když loni s dotazníky zjišťovali, z jakých koutů Česka a Evropy k nim jezdí nejvíce lidí. A proto se rozhodli, že letos z Prahy vypraví autobusy na festival a zpět. Obyvatelé hlavního města a okolí, tak budou moci na otočku vyrazit třeba na koncert Toma Jonese, Michaela Schenkera nebo zhlédnout muzikál Jesus Christ Superstar s Danem Bártou a jedna cesta jim přitom zabere pouhých 45 minut.

Jeden z největších českých festivalů Benátská! se letos odehraje od 28. do 31. července ve sportovním areálu v libereckém Vesci. Výhodnější ceny vstupenek jsou v předprodejích do konce června na: http://www.nejlevnejsivstupenky.cz/benatska/.

„Přestože je Benátská! u Liberce, lidé z Prahy i středních Čech nám v dotaznících odpovídali, že festival berou za svůj. To nás potěšilo, a proto jsme se jim rozhodli ulehčit cestování speciálními festivalovými autobusy,“ říká ředitel festivalu Benátská! Pavel Mikez.

Jednotlivé linky označené logem Benátské! budou podle něj vyrážet z autobusového nádraží Praha – Černý most ze stanoviště zájezdových autobusů a rockové fanoušky přivezou přímo k areálu festivalu.

Stejnou trasou absolvují tam i zpět až pětkrát denně. Cena jedné jízdy vyjde na 99 korun a spoj vyjede pouze při prodeji minimálně 10 místenek. V případě jeho zrušení budou držitelé místenek včas informovaní. Jízdní řád lidé najdou na webu www.benatska.cz.

„Víme, že je stále spoustu lidí, kteří by na festival rádi přijeli, ale nechce se jim tam buď trávit noc ve stanu nebo abstinovat a jet vlastním autem. Nyní mají pohodlnou možnost přijet na vybraný koncert nebo festivalový den a po skončení se vrátit zpátky do své postele,“ doplňuje Mikez.

Festival Benátská! již zveřejnil oba headlinery, britského zpěváka Toma Jonese a Michaela Schenkera, který zahraje průřez skladeb ze svého působení ve Scorpions nebo UFO.

Kromě nich se na festivalových pódiích vystřídají namátkou britští metalisté DragonForce, Mandrage, Horkýže Slíže, Tublatanka, Olympic, Doctor P.P., Visací zámek, Metalinda, Vltava, Anna K., Mňága a Ždorp nebo Ewa Farna. Ve Vesci u Liberce bude mít svou festivalovou premiéru i Hana Zagorová nebo na společném pódiu to nejlepší z mladé hudební scény včetně Paulie Garanta, Lipa, Voxela, Slzy, Thoma Artwaye či Sebastiana.


Další články
Nahoru