dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C

Benátská! skončila a pořadatelé se připravují na její čtvrtstoletí. Chtějí velkou hvězdu

Koncert skotského zpěváka Toma Jonese, který byl o víkendu největší hvězdou v historii festivalu Benátská!, by mohl být pro pořadatele prubířským kamenem. Jedna z nejstarších českých hudebních přehlídek, která v noci ze soboty na neděli zakončila aktuální ročník, se totiž pomalu chystá na čtvrtstoletí, které oslaví v červenci 2017. A právě koncert Toma Jonese organizátorům po vyhodnocení napoví, jakou cestou se při skladbě programu příští rok ubírat.

„Máme radost, že poslední roky má návštěvnost festivalu stoupající tendenci, a 25. ročník je pro nás o to větší výzvou. Kromě největších českých a slovenských hvězd jsme oslovili několik zajímavých zahraničních hostů a věříme, že jednání dotáhneme do konce tak, abychom našim návštěvníkům přivezli světovou hvězdu srovnatelnou minimálně s letošním Tomem Jonesem,“ říká spolumajitel Benátské! Petr Pečený.

Festival Benátská! opanovaly od čtvrtku do neděle nad ránem přední české a slovenské kapely v čele s Olympicem, Annou K., Ewou Farnou, Tublatankou nebo Mandrage. Kromě nich publikum tleskalo vystoupení britské metalové kapely Dragonforce  nebo výtečnému koncertu Michaela Schenkera, někdejšího kytaristy heavymetalových kapel Scorpions a UFO.

Velký úspěch měla speciální vystoupení, která není možné na jiných rockových festivalech vidět a která fanoušci Benátské! oceňují. Ve čtvrtek tak publikum tleskalo například koncertu z muzikálu Jesus Christ Superstar s Danem Bártou, Kamilem Střihavkou a Bárou Basikovou, díky kterému Benátská! dosáhla rekordního počtu diváků během zahajovacího „Večírku pro nedočkavé“. V neděli zase publikum bez ohledu na věk dostala do varu Hana Zagorová svým prvním koncertem na rockovém festivale. Podle recenzentů hudebně nejvíce vládl zmíněný koncert Toma Jonese. 

V areálu v libereckém Vesci si návštěvníci kromě hudby užívali i doprovodný program. Připraveno pro ně bylo několik zábavních zón, kde mohli odpočívat mezi jednotlivými koncerty, jako např. Seznam zóna s projekcemi, wi-fi připojením a posezením, obří skluzavka na kopci nad areálem, bazén či IQ Landia s programem pro děti. Večer se lidé mohli pobavit v Impuls stanu a na Hanácká Vodka Party Stage, kde po skončení koncertů probíhaly afterparty s DJs. 

Benátská! letos také opět získala certifikát Čistý festival za splnění kritérií při zajištění třídění odpadu v celém areálu a svozu vytříděného odpadu k recyklaci.


Další krátké zprávy
Nahoru