dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Bělohorská se začne měnit v roce 2018. Přibudou stromy i plácky, ze zúžené cesty zmizí zábradlí
Ulice Bělohorská, vlevo Břevnovský klášter. Foto: Daniel Baránek / Wikimedia Commons

Bělohorská se začne měnit v roce 2018. Přibudou stromy i plácky, ze zúžené cesty zmizí zábradlí

Opravy Bělohorské ulice v Praze 6 by měly začít v roce 2018. Přibude více než stovka stromů a plácky s lavičkami. V plánu je také zasypání podchodu na Malovance. Bělohorská vede celým Břevnovem a částí Střešovic.

„Navrhujeme nové plácky s lavičkami pro posezení – například u zastávky Břevnovský klášter, Drinopol nebo před základní školou Marjánka," popsal chystané úpravy, které vzešly z diskuse s občany, ředitel Institutu plánování a rozvoje (IPR) Petr Hlaváček.

V plánu je nová dlažba z tradičních pražských kostek doplněná pásem velkoformátových dlaždic, opraví se i schodiště. „Navíc zdvojnásobíme počet stromů z dnešních 100 na 208 kusů," doplnil.

Změny vycházejí z přání místních. Právě místa pro setkávání jim na více než dva kilometry dlouhé třídě chybějí. Téměř nevyužívaný je podchod pro pěší na Malovance. „Je sice nejstarší v Praze, ale chodci jej i kvůli nevábnému prostředí téměř nevyužívají," vysvětlil Švejda.

Silnice bude zúžená ze dvou do jednoho pruhu. Provoz ve dvou pruzích je pozůstatkem výstavby tunelového komplexu Blanka, kdy po Bělohorské jezdila všechna auta ze strahovského tunelu. Zmizí také některá zábradlí, která nahradí nízké zábrany.


Další články
Nahoru