dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - skorojasno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Během víkendu došlo dvakrát k brutálnímu napadení žen. Poznáte násilníka z Asie?
Hledaný útočník z prvního případu. Foto: Policie ČR

Během víkendu došlo dvakrát k brutálnímu napadení žen. Poznáte násilníka z Asie?

V Praze se v sobotu a v neděli brzy ráno stala dvě brutální přepadení žen, první v Praze 4 a druhé v Praze 10. Druhá z žen je v kritickém stavu. V prvním případě kriminalisté na základě výpovědi třiadvacetileté oběti podezírají z činu Asiata vysokého asi 170 až 175 centimetrů. V druhém případě někdo napadl třiatřicetiletou ženu. Zatím nevypadá na to, že by útočil stejný člověk, vyloučit to ale nelze.

V sobotu asi deset minut před půl pátou ráno napadl neznámý muž třiadvacetiletou ženu vracející se z večírku z centra metropole. Mladá žena vystoupila na zastávce Petýrkova na Praze 4 z autobusu číslo linky 511 a mířila k domu v Holušické ulici vzdáleného jen pár metrů.  Společně s ženou vystoupil i neznámý muž, kterému nevěnovala pozornost. Ten ji však po pár metrech strhl na zem, sedl si na ni a začal jí rdousit. Napadená sebrala sílu a podařilo se jí doběhnout k nejbližšímu domu, kde zvonila na zvonky a volala o pomoc.

Muž ji ovšem doběhl, znovu ji rdousil a když žena upadla do bezvědomí, z místa utekl.

Záchranáři převezli napadenou do nemocnice na vyšetření a kriminalisté specializující se na násilí na osobách okamžitě začali s pátrání po útočníkovi a s ohledáním místa činu. Zajistili stopy a kamerové záznamy, které musí ještě detailně vyhodnotit.

Policie hledá brutálního Asiata

Hledaný útočník je podle výpovědi napadené Asiat, vysoký asi 170 až  175 centimetrů. Má středně dlouhé černé vlasy a mluvil česky bez přízvuku. Oblečený byl do péřové tmavé bundy s vodorovným prošíváním a s kapucí s imitací kožešiny, dále džínů modré barvy a tmavé obuvi s výrazným světlým lemem kolem podrážky.

Asijští přátelé, poznáte svého spoluobčana?

hledany-utocnik-z-prvniho-pripadu-mhd-petyrkova-a-nahled

hledany-utocnik-z-prvniho-pripadu-mhd-petyrkova_1-nahled

Napadená v Petrovicích

Druhý případ vyšetřují detektivové pražského krajského ředitelství od dnešní čtvrt na čtyři v noci v Petrovicích. Náhodný kolemjdoucí nalezl pod stromem na křižovatce ulic Archimédova a Rezlerova ležet zraněnou ženu, která měla potrhané oblečení a kolem ní se válela zimní bunda, další svršky oděvu a její dioptrické brýle.

Žena utrpěla šok a s hlídkou nekomunikovala, záchranná služba ji vzápětí převezla v kritickém stavu do nemocnice, kde je v péči lékařů.

Detektivové pražského krajského ředitelství žádají veřejnost o pomoc při pátrání nejen po osobě, která má brutální napadení na svědomí, ale i po svědcích.

Policie pátrá po pohybu ženy

Policisté potřebují zmapovat pohyb napadené třiatřicetileté ženy. Podle prvotních informací kriminalistů přijela žena do Petrovic autobusem noční linky číslo 511. Hodinu po půlnoci měla nasednout do autobusu na Hájích a pokračovat směrem na zastávku Poliklinika Petrovice. Není však vyloučeno, že vystoupila už o zastávku dříve.

Detektivové žádají svědky, kteří ženu viděli nejen na Hájích, ale i v Petrovicích, aby kontaktovali tísňovou linku a policistům tak předali cenné informace, které by mohly vést k dopadení brutálního násilníka.  

Potkali jste napadenou?

Napadená žena je vysoká mezi 170 až 175 centimetry, střední až plnoštíhlé postavy. Má krátké mahagonové vlasy a v době útoku měla hranaté dioptrické brýle s černými obroučkami. Oblečená byla do tmavé manšestrové bundy do pasu s kapucí s imitací kožešiny, pod ní měla bílou mikinu s oranžovou kapucí a kolem krku měla tmavě modrý šátek zdobený stříbrnou nití a bílé kalhoty. Na nohou měla černé sportovní boty a s sebou černou kabelku a tmavě modrou látkovou tašku s růžovým nápisem „Authentic sports wear“.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru