Dnes Středa - obcasny-dest 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Středa 21. 2. 2024
Svátek má Lenka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Během silvestra skončilo v pražském útulku sedm zaběhnutých psů
Pes v trojském útulku. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Během silvestra skončilo v pražském útulku sedm zaběhnutých psů

Silvestrovské oslavy a s nimi spojené odpalování petard a ohňostrojů je každoročně stresem pro zvířata. Majitelům se ztrácejí psi, ani letošek nebyl výjimkou. Server Pražský patriot o tom informovala mluvčí strážníků Irena Seifertová.

„Kolegové z odchytu odvezli do trojského útulku sedm zaběhnutých psů. Šest z nich je už nyní doma. Dále se na nás obrátilo dalších 17 majitelů, kterým se zvíře zaběhlo. Tito psi se k nám ale do útulku nedostali,“ sdělila Seifertová.

„Naši zaměstnanci také po celý den poskytovali informace lidem, jak zvířatům co nejvíce usnadnit tento den s ohledem právě na používání pyrotechniky. Dále jim radili, jak postupovat v případě ztráty či zaběhnutí,“ pokračovala.

Žádné ze zaběhnutých zvířat, které se dostalo na silvestra do útulku, naštěstí nebylo zraněno například v důsledku srážky s autem a podobně.

Anketa

Jste rádi, že došlo v Praze ke zvýšení počtu lokalit, ve kterých je zakázáno používání pyrotechniky?

84.4%
(84.4%)
15.6%
(15.6%)
Zatímco loni se v důsledku silvestrových oslav dostalo do útulků šest vyplašených koček, letos žádná. „Konec roku byl v případě koček o tom, že jsme jen přebírali do péče ty, jejichž majitelé byli hospitalizováni v nemocnicích,“ upřesnila mluvčí.

V Praze od roku 2020 platí vyhláška, která na mnoha místech, především v centru Prahy, zakazuje používání zábavní pyrotechniky. Přesto řada lidí zákaz i letos ignorovala, o čemž svědčí desítky udělených pokut.


Autor: Jan Puci

Protestující zemědělci dorazili k ministerstvu, další jsou na magistrále

19. února 2024 v 07:35

První desítky kusů techniky protestujících zemědělců dorazily v pondělí před 06:00 k sídlu ministerstva zemědělství v Praze. Část jich je u budovy úřadu, která je hlavním cílem protestní jízdy, zůstává. Další zemědělci zamířili na magistrálu, kterou plánují blokovat. Vyplývá to z informací...

Deváťáci ZŠ Kladská opakovaně bodují

18. února 2024 v 10:03

Žáci devátých tříd ze Základní školy Kladská v Praze 2 se v posledních letech umisťují na předních příčkách školních olympiád, úspěchy sbírají i v přijímacím řízení na gymnázia a střední školy nebo u Scio testů.

Zemědělci budou po blokádě demonstrovat na Malostranském náměstí

18. února 2024 v 09:03

Stovky zemědělců, kteří se chystají v pondělí ráno při protestu zablokovat pražskou magistrálu traktory a dalšími zemědělskými stroji, budou odpoledne demonstrovat na Malostranském náměstí. Od 15 hodin plánují projevy a večer na tiskové konferenci oznámí další postup. ČTK to řekl mluvčí protestní...

Další články
Nahoru