Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Během silvestra skončilo v pražském útulku sedm zaběhnutých psů
Pes v trojském útulku. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Během silvestra skončilo v pražském útulku sedm zaběhnutých psů

Silvestrovské oslavy a s nimi spojené odpalování petard a ohňostrojů je každoročně stresem pro zvířata. Majitelům se ztrácejí psi, ani letošek nebyl výjimkou. Server Pražský patriot o tom informovala mluvčí strážníků Irena Seifertová.

„Kolegové z odchytu odvezli do trojského útulku sedm zaběhnutých psů. Šest z nich je už nyní doma. Dále se na nás obrátilo dalších 17 majitelů, kterým se zvíře zaběhlo. Tito psi se k nám ale do útulku nedostali,“ sdělila Seifertová.

„Naši zaměstnanci také po celý den poskytovali informace lidem, jak zvířatům co nejvíce usnadnit tento den s ohledem právě na používání pyrotechniky. Dále jim radili, jak postupovat v případě ztráty či zaběhnutí,“ pokračovala.

Žádné ze zaběhnutých zvířat, které se dostalo na silvestra do útulku, naštěstí nebylo zraněno například v důsledku srážky s autem a podobně.

Anketa

Jste rádi, že došlo v Praze ke zvýšení počtu lokalit, ve kterých je zakázáno používání pyrotechniky?

84.9%
(84.9%)
15.1%
(15.1%)
Zatímco loni se v důsledku silvestrových oslav dostalo do útulků šest vyplašených koček, letos žádná. „Konec roku byl v případě koček o tom, že jsme jen přebírali do péče ty, jejichž majitelé byli hospitalizováni v nemocnicích,“ upřesnila mluvčí.

V Praze od roku 2020 platí vyhláška, která na mnoha místech, především v centru Prahy, zakazuje používání zábavní pyrotechniky. Přesto řada lidí zákaz i letos ignorovala, o čemž svědčí desítky udělených pokut.


Autor: Jan Puci

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Včera v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru