Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Během října řešili pražští strážníci téměř 10 tisíc porušení krizových opatření
Kontrola dodržování mimořádných opatření. Ilustrační foto: MP Praha

Během října řešili pražští strážníci téměř 10 tisíc porušení krizových opatření

V říjnu strážníci v metropoli řešili celkem 9 806 případů porušení krizových a mimořádných opatření. Příkazem na místě uložili 732 pokut v celkové výši 307 000 korun, správním orgánům oznámili 386 případů a zbytek vyřešili domluvou, informoval ředitel Městské policie hl. m. Prahy Eduard Šuster.

V říjnu bylo řešeno celkem 6 599 případů nenošení roušek v MHD a přilehlých prostorech, i když to je nakázané. Uloženo bylo 354 pokut celkem za 95 500 korun, správním orgánům bylo oznámeno 111 případů a zbytek byl vyřešen domluvou.

V provozovnách, restauracích, barech, obchodech a nákupních centrech bylo minulý měsíc řešeno celkem 343 případů porušení opatření. Uloženo 117 pokut celkem za 109 000 korun, správním orgánům bylo oznámeno 23 případů.

Strážníci v říjnu kontrolovali i dodržování zákazu shlukování, volného pohybu a vycházení. Řešeno bylo celkem 486 případů porušení, uloženo 80 pokut celkem za 25 700 korun, správním orgánům bylo oznámeno 69 případů a zbytek byl vyřešen domluvou.

U zákazu požívání alkoholu na veřejných prostranstvích bylo podle Šustera řešeno v říjnu celkem 386 případů porušení krizových a mimořádných opatření. Uloženo 143 pokut celkem za 63 400 korun, správním orgánům bylo oznámeno 108 případů.


Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Dnes ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Dnes ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha se v očkování zaměřuje i na cizince. Informace ke koronaviru nabízí v pěti jazycích

Dnes ve 12:00

S rozšířením očkování pro stále větší část populace vylepšilo hlavní město i web ockovani.praha.eu, který nově odkazuje na informace o očkování celkem v pěti jazycích, konkrétně v češtině, angličtině, ruštině, vietnamštině a ukrajinštině. Důvodem je mimo jiné početná minorita cizinců, která...

Základní školy v Praze 7 přechází na PCR testování

Dnes v 08:06

Všechny základní školy zřizované městskou částí Praha 7 přechází od pondělí 17. května na PCR testování žáků. Sedmá městská část bude využívat systém průkazných, šetrných a spolehlivých testů ze slin, které budou vyhodnocovány metodou PCR poolingu. 

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Včera v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

Včera ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru