dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Pražský sport

Během proti nadbytečným kilům a stresu

V nově zrekonstruovaném kulturně – komunitním centru Plechárna odstartoval úspěšný projekt Běžecká škola, na němž známý sportovec Miloš Škorpil spolupracuje s městskou částí Praha 14 a její příspěvkovou organizací Prahou 14 kulturní. 

Pod dohledem zkušeného lektora, který poradí, jak přirozeně a efektivně spalovat kalorie a odbourávat každodenní příval stresu, si mohou zájemci zaběhat každou středu. Stačí si koupit pořádné boty a vybrat správnou výkonnostní kategorii.

„Běh je útěkem člověka k sobě samému. Mnozí z nás hledají ventil, kterým by vypustili narůstající životní stres. A běh je pro to ideální nástroj,“ říká Miloš Škorpil, ultramaratonec a zakladatel Běžecké školy. Jak sám říká, váží si každého, kdo se do běhání pustí. „Zároveň je mi však líto, že řada těchto lidí nevidí, jak běhá špatně a jak sebou při běhu různě nepřirozené hází,“ dodává Miloš Škorpil.

Aby pro správné běhání motivoval co nejvíce lidí, rozhodl se navázat spolupráci s městskou částí a s Prahou 14 kulturní, která provozuje kulturně – komunitní centrum Plechárna a otevřít jeden kurz pro širokou veřejnost zcela zdarma. Je určen především obyvatelům Prahy 14, kteří by rádi začali běhat, ale pořádně neví, jak na to. Na lekcích se lidé dozvědí vše potřebné o technice běhu, zjistí, jak se na běh správně obléknou, jak se optimálně stravovat (a to nejen s ohledem na běhání) nebo jak si naplánovat trénink tak, aby vyhovoval jejich aktuální fyzické kondici. Pravidelná hodinová lekce startuje v 16.45 hodin před centrem Plechárna.

Vedle programu zdarma otevřel Miloš Škorpil také placené kurzy. První je určený běžeckým začátečníkům, kteří už ale mají jasně daný cíl – uběhnout 5 až 10 kilometrů. „Jedná se o tříměsíční program, který má přesně daný plán tréninků,“ vysvětluje Škorpil. Hodinová lekce začíná vždy v 18 hodin, opět před Plechárnou, cena kurzu činí 3600 korun, maximálně počet účastníků je 20.

Druhý z placených kurzů je zaměřený na pokročilé běžce a bežkyně, kteří by rádi uběhli půlmaratón. Jeho náplň, cena i kapacita (počet účastníků) je obdobná jako u kurzu pro začátečníky, rozdílný je jen cíl. Vybíhá se v 19.15 hodin.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru