Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - oblacno 5°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Během podzimních prázdnin se prodlouží intervaly metra a autobusů
Linka B pražského metra, stanice Českomoravská. Foto: Petr Hejna / DPP

Během podzimních prázdnin se prodlouží intervaly metra a autobusů

Ve čtvrtek 26. a v pátek 27. října dojde vzhledem k podzimním prázdninám na školách k mírnému omezení provozu pražské MHD. O podrobnostech informoval Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou veřejnou dopravu.  

„Na linky metra a část městských autobusových linek budou aplikovány takzvané poloprázdninové jízdní řády, které znamenají mírné omezení zejména v ranní a odpolední špičce,“ vysvětlil Drápal. 

Nepojedou také školní linky a školní spoje na příměstských a regionálních linkách PID, které jsou vyznačeny v jízdních řádech příslušnými poznámkami. Tramvajové linky budou bez omezení. 

S ohledem na krátké trvání platnosti nebudou tyto prázdninové jízdní řády vyvěšovány na zastávkách, ale jsou zveřejněny na webu Pražské integrované dopravy nebo pražského dopravního podnuku a jsou zapracovány také ve vyhledávačích spojení a v mobilní aplikaci PID Lítačka.


Autor: Jan Puci

Skončila další etapa obnovy Střediska údržby Praha Jih

Dnes v 11:14

Před změnou jízdních řádů byla v uplynulých dnech dokončena a do užívání předána další etapa obnovy areálu Střediska údržby Praha Jih. Cílem je zajistit další rozvoj a dlouhodobě spolehlivý provoz celého areálu, ve kterém se provádí údržba regionálních i dálkových vlaků. ...

Parkování v Nových Butovicích

6. prosince 2023 ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Další články
Nahoru