Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - oblacno 6°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Během neděle přibylo nakažených covidem v Praze o 66 procent víc než před týdnem
Test na covid-19. Ilustrační foto: SPADIA LAB

Během neděle přibylo nakažených covidem v Praze o 66 procent víc než před týdnem

V neděli přibylo v Praze 774 potvrzených případů nemoci covid-19, což je o dvě třetiny více než před týdnem. Jedná se o největší nárůst za neděli od 3. ledna. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Hlavní město se podobně jako další regiony Česka potýká s nízkými kapacitami nemocnic. Na ARO a jednotkách intenzivní péče v Praze bylo k dnešnímu ránu podle ministerstva volných šest procent lůžek.

Minulý týden nárůst počtu nakažených v Praze zrychloval ve srovnání s předchozím týdnem vytrvale od úterka. Také v celém Česku nárůst počtu případů covidu-19 posiloval. V neděli jich přibylo 4002, asi o 1100 více než před týdnem.

Situace se podepisuje na vytížení nemocnic. Na ARO a JIP v Praze klesl podíl volných lůžek na jednotky procent, lůžek s umělou plicní ventilací je volných nyní 14 procent a standardních lůžek s kyslíkem 15 procent.

Na méně než desetině kapacit lůžek ARO a JIP je v Česku kromě Prahy pouze Karlovarský kraj, kde jsou kvůli vysokému počtu nakažených uzavřeny okresy Cheb a Sokolov. V Karlovarském kraji je navíc i kapacita standardních lůžek s kyslíkem na méně než desetině.

V Praze v minulém týdnu přibývalo úmrtí lidí s nemocí covid-19. V pondělí ještě bylo za den sedm zemřelých, ve čtvrtek a pátek už byly zhruba dvě desítky úmrtí za den.

Od loňského března, kdy byli v Česku zaznamenáni první lidé nakažení koronavirem, bylo v Praze potvrzeno celkem téměř 130 000 případů covidu-19. Zemřelo dohromady 1730 nakažených z Prahy. Aktuálně k neděli bylo v Praze 14 688 lidí trpících covidem-19.

Od 27. prosince loňského roku se v Česku proti covidu-19 očkuje. V Praze bylo od té doby k nedělnímu večeru podáno podle údajů ministerstva celkem přes 130 000 dávek vakcín. Přes 54 000 lidí již dostalo obě potřebné dávky. Praha má největší počet naočkovaných lidí ze všech regionů České republiky.


Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

Včera ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Petice rodičů za PCR testy a bezpečné, rychlé a plošné otevření škol a školek

29. dubna 2021 ve 23:52

Blesková petice rodičů, kteří chtějí přesnější PCR testy a rychlejší otevření školek a škol bez rotace, se začala šířit 16. dubna – po prvním týdnu testování dětí na prvním stupni základnách škol a ve školkách málo průkaznými antigenními testy.

Další články
Nahoru