Dnes Neděle - mlha 28°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Během neděle přibylo nakažených covidem v Praze o 66 procent víc než před týdnem
Test na covid-19. Ilustrační foto: SPADIA LAB

Během neděle přibylo nakažených covidem v Praze o 66 procent víc než před týdnem

V neděli přibylo v Praze 774 potvrzených případů nemoci covid-19, což je o dvě třetiny více než před týdnem. Jedná se o největší nárůst za neděli od 3. ledna. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Hlavní město se podobně jako další regiony Česka potýká s nízkými kapacitami nemocnic. Na ARO a jednotkách intenzivní péče v Praze bylo k dnešnímu ránu podle ministerstva volných šest procent lůžek.

Minulý týden nárůst počtu nakažených v Praze zrychloval ve srovnání s předchozím týdnem vytrvale od úterka. Také v celém Česku nárůst počtu případů covidu-19 posiloval. V neděli jich přibylo 4002, asi o 1100 více než před týdnem.

Situace se podepisuje na vytížení nemocnic. Na ARO a JIP v Praze klesl podíl volných lůžek na jednotky procent, lůžek s umělou plicní ventilací je volných nyní 14 procent a standardních lůžek s kyslíkem 15 procent.

Na méně než desetině kapacit lůžek ARO a JIP je v Česku kromě Prahy pouze Karlovarský kraj, kde jsou kvůli vysokému počtu nakažených uzavřeny okresy Cheb a Sokolov. V Karlovarském kraji je navíc i kapacita standardních lůžek s kyslíkem na méně než desetině.

V Praze v minulém týdnu přibývalo úmrtí lidí s nemocí covid-19. V pondělí ještě bylo za den sedm zemřelých, ve čtvrtek a pátek už byly zhruba dvě desítky úmrtí za den.

Od loňského března, kdy byli v Česku zaznamenáni první lidé nakažení koronavirem, bylo v Praze potvrzeno celkem téměř 130 000 případů covidu-19. Zemřelo dohromady 1730 nakažených z Prahy. Aktuálně k neděli bylo v Praze 14 688 lidí trpících covidem-19.

Od 27. prosince loňského roku se v Česku proti covidu-19 očkuje. V Praze bylo od té doby k nedělnímu večeru podáno podle údajů ministerstva celkem přes 130 000 dávek vakcín. Přes 54 000 lidí již dostalo obě potřebné dávky. Praha má největší počet naočkovaných lidí ze všech regionů České republiky.


Autor: ČTK

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru