Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 23°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Během covidu se nemohlo jezdit k moři, Steinerová ho proto malovala
13 led
19 ún
Výstavy
Lucie Steinerová ráda maluje obrazy s motivem moře. Foto: archiv

Během covidu se nemohlo jezdit k moři, Steinerová ho proto malovala

13. 1. 2023 - 19. 2. 2023
Od 13. ledna do 19. února si můžete v Café MARTIN Karlín v Sokolovské ulici prohlédnout výstavu obrazů Lucie Steinerové. Autorka se malování začala aktivněji věnovat před pěti lety a vyzkoušela různé techniky malby. V karlínské kavárně bude vystaven průřez její dosavadní tvorbou.
steinerova-obrazy

Obrazy Lucie Steinerové uvidíte v Karlíně

Lucie Steinerová vystudovala filozofii a komunikaci na Západočeské univerzitě v Plzni. K umění měla vždy blízko, speciálně k francouzským a italským umělcům. „Životní krédo ve stylu dolce vita mne provází neustále,“ usmívá se.

Je nadšenou milovnicí hor i vody, dalekých obzorů a cestování i umění všeho druhu. V umělecké tvorbě se věnuje především abstraktnímu umění a kombinuje akryl i olej v nejrůznějších formách.

„Na malbě mám nejraději samotný tvořivý proces. Barvy jsou pro mne emocionální vyjádření, zrcadlem duše a snů,“ říká autorka. „Nejsem systematický plánovač, takže každé plátno prochází několika fázemi, kdy zůstává většinou pouze motiv, ale barvy a vrstvy se postupně mění do výsledného obrazu,“ pokračuje.  

Tato první výstava Lucie Steinerové je kolekcí děl, která vznikla během posledních pěti let. Velkou část obrazů s motivem moře autorka vytvořila během covidové pandemie. „K moři se jet při omezeních prakticky nedalo, tak jsem si ho představovala a namalovala na plátna. A že jich nebylo málo,“ dodává.   

Speciální částí výstavy jsou obrazy ze série DREAMING, za použití pouring média vznikly čistě intuitivní obrazy, ve kterých každý může najít a objevit něco jiného. V různých barvách vznikla tak fantazijní díla a lze v nich vidět draky, zvířata, postavy a mnoho dalšího.

Café MARTIN Karlín (Sokolovská 75/29, Praha 8), kde budou obrazy Steinerové k vidění, má otevřeno v pondělí od 9:30 do 20 hodin a od úterý do pátku od 9:30 do 21 hodin. O víkendu je zavřeno.


Autor: puc

Praha 6 zná vítěze letošního ročníku soutěže AntiFet Fest, je jím film Dva světy

Včera v 16:12

V divadle Semafor se uskutečnilo vyhlášení dalšího ročníku obvodního kola soutěže amatérských filmů žáků základních škol z Prahy 6.

Léto s živou hudbou 2024 v Praze 15

Včera v 11:52

Pro všechny milovníky dobré hudby odstartuje ve čtvrtek 6. června v Pivovaru Hostivar Léto s živou hudbou 2024. Koncerty se budou konat pod širým nebem každý čtvrtek od 19 hodin za příznivého počasí.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Včera v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Villa Pellé hostí díla ikony street artu, Španěla Aryze

Včera v 06:07

Světově uznávaný malíř, ilustrátor a autor instalací ve veřejném prostoru Octavi Arrizabalaga známý pod pseudonymem Aryz poprvé vystavuje v České republice. A vybral si bubenečskou Villu Pellé.

Červen ve Viole: Konec sezony s oblíbenými herci a herečkami a Cirkusovou pohádkou ke Dni dětí

23. května 2024 v 11:46

Divadlo Viola na Národní třídě se s letošní divadelní sezonou loučí reprízami úspěšných inscenací. Dříve, než dveře do zdejšího útulného hlediště uzavřou divadelní prázdniny, jsou diváci 5. června od 20 hodin zváni na úsměvný i dojemný příběh Michelle, pro níž se řeč stává stále větším bludištěm....

Orchestr Pražské konzervatoře hraje v Kyjích

22. května 2024 v 19:14

Komorní orchestr Pražské konzervatoře je tvořen třiceti studenty 2. a 3. ročníků školy oddělení smyčcových nástrojů. Vedle barokního a symfonického orchestru je jedním ze tří výstavních těles této významné instituce.

Prosecká zastaveníčka zvou na červnové koncerty

22. května 2024 v 16:38

Praha 9 zve na Prosecká zastaveníčka do Parku Přátelství. Koncerty se konají od května do září vždy v úterý, začínají v 18 hodin a jsou zdarma.

Skladby Antonína Dvořáka a Jana Hanuše zazní v kostele sv. Antonína

21. května 2024 ve 20:50

Ve čtvrtek 23. května večer od 19:30 hodin se můžete zaposlouchat do tónů skladeb Antonína Dvořáka nebo Jana Hanuše na Strossmayerově náměstí. Koncert je zdarma.

Tóny Vinohrad: Hudba a ladný pohyb v Gröbeho vile

21. května 2024 v 11:31

Ve středu 22. května poznáte, jak se i v komorním podání doplňuje úžasná hudba a ladný pohyb. Květnový koncert z cyklu Tóny Vinohrad nabízí program s názvem Do tance.

Mistři grafiky manýrismu ve Valdštejnské jízdárně

21. května 2024 v 10:44

Výstava Od Michelangela po Callota / Umění grafiky manýrismu návštěvníkům nabízí více než dvě stovky děl, grafiku, kresbu, malbu a umělecké řemeslo. Výstava je připravena ve spolupráci s francouzským Muzeem Louvre, je otevřena ve Valdštejnské jízdárně od 17. května do...

Atomic Gigolo zahrají na Vyšehradě

21. května 2024 v 06:56

První koncert letošní sezóny, za úplňku a s jedinečným vyšehradským výhledem ve čtvrtek 23. května. Vstupné dobrovolné, začíná se v 19 hodin.

Přednáška: Toyen, tajemná bytost

21. května 2024 ve 02:10

Dítě bez rodiny. Žena bez milostného vztahu. Chudobná umělkyně. Čtyři mýty, čtyři klišé, které malířka z velké části sama koncipovala.

Soutěž s innogy o vstupenky na koncerty Pražského jara

20. května 2024 v 07:31

Společnost innogy zve na koncerty Pražského jara do Fora Karlin a do Rudolfina. Spolupráce innogy a prestižního hudebního festivalu trvá od roku 1995.

Victoria Hanna a Omri Mor oživí dávné hebrejské písně

19. května 2024 ve 12:54

Výrazné osobnosti jeruzalémské scény, zpěvačka Victoria Hanna a klavírní virtuóz Omri Mor, se ponoří k pramenům levantské hudby. 

Další články
Nahoru