Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Během covidu se nemohlo jezdit k moři, Steinerová ho proto malovala
13 led
19 ún
Výstavy
Lucie Steinerová ráda maluje obrazy s motivem moře. Foto: archiv

Během covidu se nemohlo jezdit k moři, Steinerová ho proto malovala

13. 1. 2023 - 19. 2. 2023
Od 13. ledna do 19. února si můžete v Café MARTIN Karlín v Sokolovské ulici prohlédnout výstavu obrazů Lucie Steinerové. Autorka se malování začala aktivněji věnovat před pěti lety a vyzkoušela různé techniky malby. V karlínské kavárně bude vystaven průřez její dosavadní tvorbou.
steinerova-obrazy

Obrazy Lucie Steinerové uvidíte v Karlíně

Lucie Steinerová vystudovala filozofii a komunikaci na Západočeské univerzitě v Plzni. K umění měla vždy blízko, speciálně k francouzským a italským umělcům. „Životní krédo ve stylu dolce vita mne provází neustále,“ usmívá se.

Je nadšenou milovnicí hor i vody, dalekých obzorů a cestování i umění všeho druhu. V umělecké tvorbě se věnuje především abstraktnímu umění a kombinuje akryl i olej v nejrůznějších formách.

„Na malbě mám nejraději samotný tvořivý proces. Barvy jsou pro mne emocionální vyjádření, zrcadlem duše a snů,“ říká autorka. „Nejsem systematický plánovač, takže každé plátno prochází několika fázemi, kdy zůstává většinou pouze motiv, ale barvy a vrstvy se postupně mění do výsledného obrazu,“ pokračuje.  

Tato první výstava Lucie Steinerové je kolekcí děl, která vznikla během posledních pěti let. Velkou část obrazů s motivem moře autorka vytvořila během covidové pandemie. „K moři se jet při omezeních prakticky nedalo, tak jsem si ho představovala a namalovala na plátna. A že jich nebylo málo,“ dodává.   

Speciální částí výstavy jsou obrazy ze série DREAMING, za použití pouring média vznikly čistě intuitivní obrazy, ve kterých každý může najít a objevit něco jiného. V různých barvách vznikla tak fantazijní díla a lze v nich vidět draky, zvířata, postavy a mnoho dalšího.

Café MARTIN Karlín (Sokolovská 75/29, Praha 8), kde budou obrazy Steinerové k vidění, má otevřeno v pondělí od 9:30 do 20 hodin a od úterý do pátku od 9:30 do 21 hodin. O víkendu je zavřeno.


Autor: puc

Dostavbu okolí nové radnice představí výstava

27. ledna 2023 ve 22:04

Praha 12 a ateliér tvorby katedry architektury ČVUT zvou na výstavu studentských architektonických prací s názvem Dostavba okolí nové radnice.

Sian Evans s Kosheen letos zahraje čtyřikrát

26. ledna 2023 v 07:06

Britská zpěvačka Sian Evans & Kosheen po velkém úspěchu s Resist 20th Anniversary Tour opět přijede potěšit české fanoušky a vystoupí ve třech městech, v Praze hned dvakrát. V rámci českého turné, které je naplánováno na začátek června, se na tuto koncertní sestavu můžete těšit v Praze,...

Koncertní cyklus Atria na Žižkově a Akademie MenART

24. ledna 2023 ve 13:38

Stipendijní akademie uměleckého vzdělávání MenART a Atrium na Žižkově vstupují do letošního roku s novým koncertním cyklem Hudební Odyssea. Během každého večera se představí přední hudebníci působící v Akademii i jejich žáci ve společně sestaveném programu. Večerem provede redaktor ČRo Vltava...

Do Prahy přijede na sto mladých hudebníků z celého světa

23. ledna 2023 ve 20:09

Do prvního kola Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro v oboru viola vybrala soutěžní komise 44 mladých hudebníků ze sedmnácti zemí. Do Prahy dostává pozvánku také 46 soutěžících v oboru trombon, kteří pocházejí z dvaceti zemí. Nejvíce kandidátů v oboru viola je z Číny, až jedenáct. V případě...

Jarní koncerty na Nuselské radnici 2023

23. ledna 2023 v 07:08

V únoru začne cyklus Jarních koncertů na Nuselské radnici. Čtvrtá městská část nabídne čtyři koncerty, zaposlouchat se můžete do houslí, flétny, harfy nebo klavíru.

Praha 11 zve na swingové melodie

22. ledna 2023 v 11:11

Ve středu 25. ledna se koná oblíbená Hudební kavárna v Komunitním centru Matky Terezy. Od 19 hodin si můžete vychutnat swingové melodie, italskou kávu nebo sklenici dobrého vína.

Mala Kacenbergová: Mala a její kočka

22. ledna 2023 v 07:56

Mala a její kočka je název příběhu dvanáctileté židovské dívky a její čtyřnohé přítelkyně z pera polské autorky Maly Kacenbergové. Knihu vydává nakladatelství Ikar.

Pohádková neděle: Jak Tonda léčil rohatou princeznu Safiru

19. ledna 2023 ve 12:53

Divadlo Andromeda zve děti v neděli 22. ledna na pohádku.

Přehlídka monster v divadle DISK aneb konec se blíží

18. ledna 2023 v 09:14

Divadlo DISK uvede čtvrtou inscenaci studentů absolventského ročníku katedry činoherního divadla DAMU Soumrak monster: Zrození apokalypsy premiérou 27. ledna 2023. Komplexní inscenační projekt představí dvě hry v jeden večer. Dvojitá dávka ostré společenské kritiky současného německého dramatika...

Zelená města budoucnosti představí výstava

17. ledna 2023 v 18:32

Studentky a studenti nizozemského architekta a urbanisty Winyho Maase z ateliéru MVRDV, který v akademickém roce 2022/2023 působí jako hostující profesor na Fakultě architektury ČVUT, představí své práce na výstavě Biotopia. Jak by mohla vypadat velká města budoucnosti, jejichž infrastrukturu...

Další články
Nahoru