Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Během covidu se nemohlo jezdit k moři, Steinerová ho proto malovala
13 led
19 ún
Výstavy
Lucie Steinerová ráda maluje obrazy s motivem moře. Foto: archiv

Během covidu se nemohlo jezdit k moři, Steinerová ho proto malovala

13. 1. 2023 - 19. 2. 2023
Od 13. ledna do 19. února si můžete v Café MARTIN Karlín v Sokolovské ulici prohlédnout výstavu obrazů Lucie Steinerové. Autorka se malování začala aktivněji věnovat před pěti lety a vyzkoušela různé techniky malby. V karlínské kavárně bude vystaven průřez její dosavadní tvorbou.
steinerova-obrazy

Obrazy Lucie Steinerové uvidíte v Karlíně

Lucie Steinerová vystudovala filozofii a komunikaci na Západočeské univerzitě v Plzni. K umění měla vždy blízko, speciálně k francouzským a italským umělcům. „Životní krédo ve stylu dolce vita mne provází neustále,“ usmívá se.

Je nadšenou milovnicí hor i vody, dalekých obzorů a cestování i umění všeho druhu. V umělecké tvorbě se věnuje především abstraktnímu umění a kombinuje akryl i olej v nejrůznějších formách.

„Na malbě mám nejraději samotný tvořivý proces. Barvy jsou pro mne emocionální vyjádření, zrcadlem duše a snů,“ říká autorka. „Nejsem systematický plánovač, takže každé plátno prochází několika fázemi, kdy zůstává většinou pouze motiv, ale barvy a vrstvy se postupně mění do výsledného obrazu,“ pokračuje.  

Tato první výstava Lucie Steinerové je kolekcí děl, která vznikla během posledních pěti let. Velkou část obrazů s motivem moře autorka vytvořila během covidové pandemie. „K moři se jet při omezeních prakticky nedalo, tak jsem si ho představovala a namalovala na plátna. A že jich nebylo málo,“ dodává.   

Speciální částí výstavy jsou obrazy ze série DREAMING, za použití pouring média vznikly čistě intuitivní obrazy, ve kterých každý může najít a objevit něco jiného. V různých barvách vznikla tak fantazijní díla a lze v nich vidět draky, zvířata, postavy a mnoho dalšího.

Café MARTIN Karlín (Sokolovská 75/29, Praha 8), kde budou obrazy Steinerové k vidění, má otevřeno v pondělí od 9:30 do 20 hodin a od úterý do pátku od 9:30 do 21 hodin. O víkendu je zavřeno.


Autor: puc

Koncert tradiční romské hudby

Včera v 06:26

Vrcholem festivalu Khamoro je série tří koncertů tradiční romské hudby. Během toho druhého se v holešovické La Fabrice představí hudební tělesa, které spojuje jedna charakteristika: na evropské scéně působí už nějaký ten pátek a jde o úspěšná zavedená jména.

Velká výstava bezobratlých

Včera v 06:15

Výstava v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zahrnuje tři okruhy: fotografické panely s obrázky bezobratlých, pobytové stopy a trvalé preparáty (požerky, hálky, hnízda, sušené exempláře) a především expozice velkého počtu živých...

Knihex 13: Setkání malých nakladatelů a čtenářů

26. května 2023 v 07:45

Letošní Knihex se uskuteční v sobotu 10. června od 10 do 20 hodin v Kasárnách Karlín. Představí malá a menší nakladatelství a jejich produkci. 

Divadlo, taneční večery a program pro děti nabízí Letní scéna Harfa

26. května 2023 v 06:38

V pondělí 5. června odstartuje Letní scéna Harfa dvanáctou sezónu divadelní přehlídky, zakončí ji poslední prázdninový den. Unikátní střešní prostor Teras Harfa s divadelní scénou pod širým nebem nabízí divákům v letních měsících netradiční kulturní zážitek. V rámci prázdninových měsíců odehraje...

Tanec Praha uvede premiéru projektu Invisible Traces Yany Reutové

25. května 2023 v 09:42

Yana Reutova, choreografka, tanečnice a lektorka tance z Čornomorsku žije v Praze již druhým rokem. U Oděsy měla vlastní taneční studio a spoustu profesních aktivit. Kvůli válce musela všechno opustit. Teď intenzivně spolupracuje s českými umělci a stává se součástí místní umělecké...

Letní kino na zahradě Klubovny

24. května 2023 v 07:41

Jedním z finančně podporovaných projektů radnice Prahy 6 je promítání letního kina. V Klubovně dnes můžete vidět film Falcon Lake. Začíná se ve 20:45 hodin, vstup 100 korun.

Prohlídku Čapkovy vily začne v Praze 10 kulturní léto

24. května 2023 v 07:32

Následující dny budou v Praze 10 patřit kultuře. Dnes a zítra se uskuteční divadelní prohlídky Čapkovy vily a 8. června odstartuje třítýdenní Letní scéna Prahy 10, na které se představí všechny místní divadelní soubory.

Výsledky soutěže FILMOVÉ NADACE a Cena prezidenta MFF Karlovy Vary pro Danielu Kolářovou

23. května 2023 v 07:22

O podporu se v aktuálním kole scenáristické soutěže FILMOVÉ NADACE ucházelo celkem 111 scénářů od 119 žadatelů. Autoři se v soutěži tematicky zaměřili na dramata všeho druhu (19) společně s komediemi (19). Následovaly pohádky, rodinné filmy, sci-fi a fantasy (12) a thrillery a detektivky (9)....

Praha 1: Zvukomalebnost v kostele sv. Haštala

22. května 2023 v 19:17

Májový koncert Zvukomalebnost se koná v pondělí 29. května od 18 hodin v kostele sv. Haštala. Vstupné je dobrovolné.

Česko-španělské dialogy Zemlinského kvarteta s klavírním virtuosem Ferrandizem

22. května 2023 ve 12:39

Ve středu 31. května v 19:30 hodin proběhne v ústřední Městské knihovně druhý koncert letošní série 4plus, kterou pořádá Zemlinského kvarteto.

Další články
Nahoru