dnes
Sobota - polojasno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Běh pro paraple v Letenských sadech pomůže vozíčkářům
Součástí benefičního odpoledne bude i čtyřkilometrový běh. Foto: Martin Salajka

Běh pro paraple v Letenských sadech pomůže vozíčkářům

V neděli 29. května se v Letenských sadech u Metronomu uskuteční již 17. ročník Běhu pro Paraple. Připraveny jsou tradiční závody veřejnosti a firem na 100 metrů, čtyřkilometrový běh a také klání handbiků. Sportovně-společenské odpoledne, které začne ve 14 hodin, je pořádané na podporu všech, kteří běžet nemohou. Akce vyvrcholí večerním koncertem.

Účastníci závodu na sto metrů mohou krátkou trať zdolat buď po svých, na koloběžce, vozíku či jakýmkoli jiným způsobem, fantazii se meze nekladou. Jednotlivé běhy odstartují spolu se Zdeňkem Svěrákem známé kulturní a sportovní osobnosti.

Stometrové běhy budou startovat průběžně celé odpoledne, handbikeři vyrazí na trasu v 16 hodin, účastníci běhu na čtyři kilometry o půl hodiny později.

Všichni závodníci po zaplacení startovného obdrží zvlášť pro akci vyrobené tričko a placku. Celý výtěžek z akce je věnován na služby pro klienty Centra Paraple, které ročně poskytne pomoc více než 1400 vozíčkářům z celé republiky. Příchozí se mohou kromě závodění těšit na pestrý program pro rodiny s dětmi.

Benefiční odpoledne vyvrcholí od 19 hodin koncertem kapely Divokej Bill. Ten je určen pro všechny, kteří zaplatí nějakou formu startovného. Za vstup na samotný koncert už nic neplatí.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

Včera v 07:05 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru