dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražská doprava

Běchovičtí se už tolik nenašlapou na vlak, začala fungovat nová železniční zastávka

Nová železniční zastávka Praha Běchovice – střed začala sloužit obyvatelům této městské části. Výrazně jim zkrátila docházkovou vzdálenost na vlak, která dosud na starou zastávku činila přibližně 1,5 kilometru. 

V průběhu dalších týdnů a měsíců by měly k železniční zastávce přibýt i zastávky autobusu MHD, které zkrátí přestup pro cestující ze směru Horní Počernice, ale i z Újezdu nad Lesy a z Běchovic na vzdálenost zhruba 50 metrů. V přípravě jsou také plány na realizaci parkoviště P+R. 

„Všichni víme, jak složitá je automobilová dostupnost Prahy z východu. Oproti tomu železniční spojení je ideální, rychlé a velmi levné, proto mám velkou radost, že budou moci obyvatelé Běchovic využívat novou zastávku, která jim cestování do centra výrazně usnadní a urychlí. Její vytvoření zapadá do strategie posílení role železniční dopravy na území Prahy, na kterou kladu velký důraz,“ uvedl náměstek pražské primátorky Petr Dolínek.

Zastávka byla postavena zhruba za sedm měsíců, náklady se vyšplhaly na 27,5 milionu korun bez DPH. V přípravě je výstavba podchodu.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru