dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Běchovičtí se přestanou trmácet na vlak, v centru městské části začala vznikat nová zastávka
Takto bude vypadat přístup na novou zastávku. Vizualizace: MHMP

Běchovičtí se přestanou trmácet na vlak, v centru městské části začala vznikat nová zastávka

Po mnoha letech období příprav včera konečně začala stavba nové železniční zastávky Praha – Běchovice střed. Nová zastávka vznikne v rámci výstavby železničního koridoru z Prahy do České Třebové.

Realizace je rozdělena do dvou etap. První proběhne letos, se druhou částí se počítá ve druhém čtvrtletí příštího roku. Současná zastávka zůstane na svém místě. Stojí na začátku Běchovic a lidé to k ní mají hodně daleko.

Proto městská část dlouhodobě usilovala o zastávku v centru městské části. Praha ji nakonec zahrnula do svých plánů a zajistila na ni finance. Dojde tak k výraznému zlepšení dopravního spojení občanů této části s centrem metropole.

bechovice-zastavka-1-nahled

Podoba zastávka po dokončení

Svým významem přesahuje zastávka hranice Běchovic v mnoha ohledech. Kromě obsluhy dané lokality rychlou a velmi komfortní formou MHD se jedná o možnosti realizace parkoviště P+R v těsné blízkosti nástupiště. Zastávka by tak mohla ušetřit cestu mnoha řidičům, kteří musí denně čekat v kolonách.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru