dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražská politika

Bebarová Rujbrová převzala od mongolského prezidenta Řád Polární hvězdy

Jedno z nejvyšší státních vyznamenání Mongolska – Řád Polární hvězdy (Altan Gadas) – převzala tento týden v pražském Lichtenštejnském paláci z rukou mongolského prezidenta Cachjagína Elbegdordže poslankyně Zuzka Bebarová Rujbrová (KSČM), která je předsedkyní Meziparlamentní skupiny ČR – Mongolsko.

„Zaskočilo mě to. Navzdory tomu, že se česko-mongolských vztahů věnuji dlouhou dobu, a to nejen jako předsedkyně meziparlamentní skupiny přátel obou zemí. Spolupracuji i s nevládními organizacemi nebo se subjekty, které Mongoly v České republice zaměstnávají,“ uvedla Bebarová Rujbrová pro Pražský patriot.

Navržena na některé ze státních vyznamenání byla podle svých slov pravděpodobně právě některou z komunit, se kterými spolupracuje. Stalo se tak v souvislosti s oficiální návštěvou mongolského prezidenta v České republice. „Nepopírám, že mě to i potěšilo a moc si toho vážím,“ dodala.

rad-polarni-hvezdy-nahled

Řád polární hvězdy

Bebarová Rujbrová se mongolské komunitě žijící v ČR věnuje dlouhodobě. A to nejen ve sněmovně. Před pár lety se kupříkladu podílela na organizace česko-mongolského dne v Blansku, kde žije četná mongolská komunita. Na akci byli i představitelé města a místní zaměstnavatel Mongolů. Den přátelství Čechů a Mongolů byl reakcí na tamní pochod neonacistů.

V Lichtenštejnském paláci převzali tento týden mongolské státní vyznamenání i další lidé – vedoucí Kanceláře Poslanecké sněmovny Petr Kynštetr, poradce ministra průmyslu a obchodu ČR Milan Hovorka a mongolistka Univerzity Karlovy Veronika Kapišovská převzali Medaili Přátelství (Nairamdal).


Autor: Anna Skálová

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru