Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
SportVíkend

Beachvolejbal: Do Žlutých lázní se vrací amatérský turnaj dvojic

24. 9. 2023
Žluté lázně v pražském Podolí čeká poslední venkovní podívaná v beachvolejbale v letošním roce. Amatérský turnaj dvojic odstartuje již tuto neděli 24. září v 10 hodin kláním o putovní pohár.

Organizátoři postaví celkem 24 smíšených týmů, které se utkají v celodenním souboji a rozloučí se tak s letní sezónou. Hráči jsou již obsazeni, ale těší se na svoje fanoušky. Ve Žlutých lázních bude připravené dobré jídlo i pití a naposledy také beachvolejbalová párty. 

V turnaji stejně jako v srpnu nepůjde jen o sportovní výkony, ale spíš o velkou párty, kde jsou důležití hráči i diváci. „Jan a Štěpánka Podroužkovi se s velkou rodinou podporou stali prvním teamem, který je zvěčněný na putovním poháru. V neděli tedy bude jasné, kdo se k nim přidá. Máme velkou radost, že se ve Žlutých lázních líbí hráčům i fanouškům a moc se na ně těšíme i tuto neděli. Cílem je hlavně strávit spolu příjemně čas a užít si jednu z posledních nedělí u vody,“ upřesňuje Ondřej Michálek, beachvolejbalový trenér a spoluorganizátor akce.

Turnaj je otevřený mixovým dvojicím (muž/žena), které nehrají beachvolejbal závodně a neúčastní se svazových a mezistátních turnajů. Celé klání je atypické. Hlavní cenu, romantický pobyt na zámku Berchtold budou organizátoři opět losovat, drobnou cenu si ale odnese každá přihlášená dvojice. Výherce pak zvěční na putovním poháru. Startovné na osobu je 300 korun. 

Žluté lázně jsou otevřené každý den do konce září. Od 20. října se areál otevře pro návštěvníky expozice Světla vyprávějí. Dechberoucí světelný park bude tvořit půl milionu LED světelných diod, trojrozměrné světelné sochy o výšce až 8 metrů, desítky kilometrů světelných řetězů, tunelů, dekorací, interaktivní hry nebo kreativní dílny pro děti. Návštěvníci Žlutých lázní se také mohou těšit na již tradiční oslavu Halloweenu, která se bude konat v neděli 29. října 2023. Pestrý program letos proběhne přímo v rámci světelné expozice Světla vyprávějí. Otevřený je po celou zimu také prostor pivní zahrádky Dvorce, kde je možné se občerstvit. 

Další informace najdete na webu www.zlutelazne.cz nebo facebookovém i instagramovém profilu.


Autor: Alo

Víkendový tip: Příběhy Afriky s tancem, workshopy, korálky, batikou a africkými bubny

Dnes v 16:23

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha 2024 zve také na doprovodné akce.  Víkend 15. a 16. června bude v prostorech Krenovky a na Žižkov Highline za Krenovkou patřit Příběhům Afriky. 

Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

Dnes ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Patnáctého na Patnáctce

Dnes v 08:34

Modří andělé pořádají v rámci svého charitativního projektu hudební zábavný den s IZS na podporu Nadace policistů a hasičů s názvem Patnáctého na Patnáctce.

MINT Market léto

Dnes v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Letní scéna Prahy 10: Diskotéka na kolečkách

Dnes v 07:07

Rodinný program na kolečkových bruslích pro děti i rodiče v neděli 16. června v 16 hodin na Korzu Skalka. Přijďte se naučit základy bruslení a vyzkoušet si tančení na bruslích nebo jiných vozítkach podle vlastního výběru.

PesFest 2024 v parku Na Pankráci

Včera v 11:22

Jedenáctý ročník festivalu pro psa a jeho rodinu PesFest v neděli 16. června v parku Na Pankráci v Praze 4

Cyklojízda s průvodcem Prahy 10: Záběhlice

Včera v 08:17

V úterý 18. června od 18 hodin objedete zajímavá místa Zahradního města a přilehlého okolí Vršovic. Na trase je 10 zastavení s krátkým výkladem. Maximální délka trasy 10 km, dle domluvy s účastníky akce.

Nohejbalový turnaj O pohár Prahy 1

Včera v 08:03

Turnaj v nohejbalu se koná 15. června od 9 hodin. Start je zdarma.

Festival jak víno v Praze 3

Včera v 07:19

Farmářský trh na Jiřáku se v sobotu 15. června od 10 hodin podruhé promění na trh vína, pozvaní jsou vinaři z Francie, Gruzie, Portugalska, Itálie, ale i z Mělníka a stálice z jižní Moravy jako vinařství Volařík a další.

Nahlédněte do útrob muzea i po setmění. Muzejní noc v Národním zemědělském muzeu

Včera v 07:01

Co vše ukrývá muzeum? Jak to vypadá v muzejním podzemí a jaký je pohled na Prahu ze střechy při západu slunce? To za běžného dne nepoznáte. V rámci Pražské muzejní noci to ale možné bude – Národní zemědělské muzeum pro návštěvníky připravilo noční ponor do hlubin i historie muzea, komentovanou...

Baba: Pohled z výšky

10. června 2024 v 08:20

Vycházka v Praze 6 za slavnými vilami a architekty se koná v sobotu 15. června.

Den s Policií ČR, vstup je zdarma

9. června 2024 v 10:59

V sobotu 15. června se mohou návštěvníci od 10 do 16 hodin těšit na množství vystavené policejní techniky a ukázky činností policistů. Návštěvníci budou mít příležitost si prohlédnout celý vozový park, nahlédnout do speciálního vozidla sloužícího k přepravě koní, nebo štábního vozidla Speciální...

Fotbalový den na Stodůlkách

8. června 2024 v 07:02

Den plný fotbalu v sobotu 15. června. Můžete se těšit na fotbalové zápasy všech kategorií, sportovní soutěže pro děti i rodiče, plno jídla a pití, skákací hrad pro děti, hudební vystoupení pod taktovkou Barik Bandu. Více na www.sokolstodulky.cz.

Další články
Nahoru