dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
V Praze se budou promítat filmy z Berlinale, Benátek a Cannes. Na co se můžete těšit?
Diváci uvidí i film Leviathan, který bodoval na festivalu v Cannes. Foto: archiv

V Praze se budou promítat filmy z Berlinale, Benátek a Cannes. Na co se můžete těšit?

Pražští diváci budou mít v první polovině října možnost vidět ve vybraných kinech filmy ze špičkových mezinárodních filmových festivalů.

„Berlín, Benátky a Cannes jsou největší a nejvlivnější světové filmové festivaly. Be2Can je reflexí těchto festivalů a unikátním českým a slovenským festivalově-distribučním konceptem,“ uvedl prezident mediální společnosti Film Europe Ivan Hronec, která přehlídku připravuje.

V Praze budou filmy promítány od 6. do 15. října v kinech Lucerna, Atlas a Evald. A na co se můžete těšit? Mezi dvacítkou filmů, které zde budou ve většině případů uvedeny v premiéře, se objeví takové tituly, jako například Zimní spánek (Zlatá palma, Cannes 2014), Leviathan (Nejlepší scénář, Cannes 2014), Sils Maria (nominace na Zlatou palmu, Cannes 2014), In Order of Disappearance (nominace na Zlatého medvěda, Berlinale 2014) nebo Sbohem jazyku (Cena poroty, Cannes 2014). Premiérové filmy budou následně uvedeny do běžné distribuce.

Zvláštností letošního Be2Can bude také promítání československého snímku Až přijde kocour, který v roce 1963 natočil Vojtěch Jasný s Janem Werichem a Emíliou Vášáryovou v hlavních rolích. Jde o zatím poslední český či slovenský film, který byl uvedený v hlavní soutěži festivalu v Cannes a zároveň získal ocenění – v tomto případě Zvláštní ocenění poroty a cenu CST.


Další krátké zprávy
Nahoru