dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Be International Fest: Na Střeleckém ostrově můžete absolvovat cestu kolem světa
Festival se koná již tento čtvrtek odpoledne.

Be International Fest: Na Střeleckém ostrově můžete absolvovat cestu kolem světa

Střelecký ostrov hostí ve čtvrtek 25. září první ročník multikulturního festivalu Be International Fest. Jedinečná přehlídka v centru Prahy propojí hudbu spolu s poznáním světových kultur a tradic. Začátek je ve 14, konec ve 22 hodin. „Festival představí mladým lidem a studentům město Praha jako moderní metropoli 21. století, která je nakloněna světovým kulturám,“ říká Tomáš Kopečný, PR manažer programu Malostranské besedy, která festival spolupořádá.

Přehlídky se zúčastní zástupci zahraničních ambasád, kteří představí svůj národ, kulturu a tradice. Velvyslanectví jednotlivých zemí vytvoří na Střeláku malý jarmark národů, na kterém nebudou chybět ani ochutnávky národních pokrmů a nápojů či autentické fotografie prezentující kultury daných zemí.

„Zájemci okusí odlišné kultury také na vlastní kůži, prostřednictvím interaktivních her a tematických aktivit,“ sděluje mluvčí festivalu Petr Bezděk. Podle jeho slov se přehlídky zúčastní 20 ambasád z pěti kontinentů.

Vedle zahraničních ambasád se Be International Festu zúčastní také několik mezinárodních studentských spolků a organizací, které rovněž představí svoji činnost a náplň. „Studenti se dozvědí informace o možném zapojení do těchto organizací a možná i takové perličky jako jak lze co nejlevněji procestovat svět,“ informuje Bezděk.

Vstup na festival je zdarma

Třetím pilířem přehlídky, na který pořadatelé zvou, je pestrý hudební program. Na pódiu vystoupí šestice anglicky zpívajících interpretů, mezi hlavní lákadla patří skupina Pub Animals. „Dále vystoupí také Pavel Callta, Sunflower Caravan, Evelynne, Zelenina a The Pepperscubes,“ uvádí Bezděk. V přestávkách mezi vystoupeními se pak představí tanečníci z tanečního centra STAGE Praha, stand-up comedy a další doprovodná kulturní vystoupení.

Celým programem bude provázet moderátor Dominik Heřman Lev známý ze stand-up show Na stojáka z produkce televize HBO. Moderátor bude hovořit v českém a anglickém jazyce.

Festival Be International Fest na Střeleckém ostrově je bezbariérový a pro všechny účastníky zdarma. Hlavním pořadatelem je studentská organizace 4Students, jejímž cílem je stmelit akademický život pražských univerzit, a organizace MOFE, která organizuje volný čas zahraničním studentům v Praze. Záštitu nad Be International Fest převzal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru