Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - zatazeno 1°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Bazén v areálu střední školy se dočká modernizace
Plavecký bazén, který projde modernizací. Foto: zelenypruh.cz

Bazén v areálu střední školy se dočká modernizace

Pražští radní dnes schválili záměr veřejné zakázky na projektové a inženýrské činnosti pro kompletní rekonstrukci bazénu, včetně zázemí, v areálu Akademie řemesel Praha – Střední školy technické v Praze 4 v ulici Zelený pruh. Předpokládaná výše zakázky je 6 milionů korun bez DPH. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Celková oprava vyjde na 135 milionů korun. 

V rámci modernizace školního plaveckého centra je kompletní rekonstrukce stávající budovy sportovního zázemí v prostorách prvního podzemního i nadzemního podlaží, včetně obnovy veškerých technologií, konstrukcí a povrchu vany plaveckého bazénu.

Potřebných úprav se dočká také zázemí, kde se nacházejí šatny, sprchy, toalety, sauny, prostory určené pro pokladní a pro plavčíky nebo tribuny.

Bazén o rozměrech 18 krát 25 metrů mohou využívat také žáci a zaměstnanci mateřské a základní školy, sportovní kluby i veřejnost. Koná se zde výuka plavání, záchranářské kurzy, kurzy potápění, freedivingu a prostor je zde k dispozici i pro akvabely, podvodní hokej nebo plavání pro seniory či eskymování na kajacích. Rovněž je bazén využíván profesionálními filmaři a pro natáčení žákovských filmů.

„Výhodou školních sportovišť je skutečnost, že v dopoledních hodinách slouží dětem pro školní tělocvik a v odpoledních hodinách i o víkendech je využijí zase sportovní kluby nebo široká veřejnost. Díky tomu je zaručeno využití areálu v průběhu celého dne,” uvedl pražský radní pro oblast školství a sportu Vít Šimral (Piráti).  


Autor: puc

Squatteři obsadili budovu v Praze 10, po dohodě odešli

27. listopadu 2022 v 11:32

Squatteři organizovaní skupinou Opravdu Dobré Squaty včera obsadili prázdný bytový dům v Malínské ulici v pražských Strašnicích s cílem vytvořit tam kulturní a sociální centrum.

Další články
Nahoru