Dnes Pátek - zatazeno 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Bazén v areálu střední školy se dočká modernizace
Plavecký bazén, který projde modernizací. Foto: zelenypruh.cz

Bazén v areálu střední školy se dočká modernizace

Pražští radní dnes schválili záměr veřejné zakázky na projektové a inženýrské činnosti pro kompletní rekonstrukci bazénu, včetně zázemí, v areálu Akademie řemesel Praha – Střední školy technické v Praze 4 v ulici Zelený pruh. Předpokládaná výše zakázky je 6 milionů korun bez DPH. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Celková oprava vyjde na 135 milionů korun. 

V rámci modernizace školního plaveckého centra je kompletní rekonstrukce stávající budovy sportovního zázemí v prostorách prvního podzemního i nadzemního podlaží, včetně obnovy veškerých technologií, konstrukcí a povrchu vany plaveckého bazénu.

Potřebných úprav se dočká také zázemí, kde se nacházejí šatny, sprchy, toalety, sauny, prostory určené pro pokladní a pro plavčíky nebo tribuny.

Bazén o rozměrech 18 krát 25 metrů mohou využívat také žáci a zaměstnanci mateřské a základní školy, sportovní kluby i veřejnost. Koná se zde výuka plavání, záchranářské kurzy, kurzy potápění, freedivingu a prostor je zde k dispozici i pro akvabely, podvodní hokej nebo plavání pro seniory či eskymování na kajacích. Rovněž je bazén využíván profesionálními filmaři a pro natáčení žákovských filmů.

„Výhodou školních sportovišť je skutečnost, že v dopoledních hodinách slouží dětem pro školní tělocvik a v odpoledních hodinách i o víkendech je využijí zase sportovní kluby nebo široká veřejnost. Díky tomu je zaručeno využití areálu v průběhu celého dne,” uvedl pražský radní pro oblast školství a sportu Vít Šimral (Piráti).  


Autor: puc

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru