dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Bažanti se vrací na Petřín: Na pražském vrchu přibude deset párů opeřenců
Bažant obecný. Foto: Pavrabec / Wikimedia Commons

Bažanti se vrací na Petřín: Na pražském vrchu přibude deset párů opeřenců

Zhruba deset párů bažantů bude dnes dopoledne v jedenáct hodin vypuštěno do travnatých remízků na Petříně a získají zde nový domov. Akce se uskuteční v blízkosti restaurace Petřínské terasy.

Kdo chce na vypouštění vyrazit ve skupině, sraz účastníků je v 10:30 hodin u mateřské školy Hellichova. „Milé děti, rodiče, prarodiče, vlastně všichni, srdečně vás zveme na přivítání jara a Velikonoc,“ zvou na akci organizátoři. Po vypouštění bažantů bude možné se naučit plést velikonoční pomlázku.

Loni bylo na začátku dubna na Petřín vypuštěno deset párů koroptví. Malá hejna koroptví sem byla vypuštěna již před šesti a třemi lety.

I když je koroptev polní v centru Prahy nyní raritou, před padesáti a více lety byla její populace četnější a koroptve často vnikaly i do větších zahrad a parků uprostřed metropole.

Riziko by pro opeřence, jejichž nejpočetnější populace je v současnosti na severním a západním okraji Prahy, mohli na Petříně znamenat volně pobíhající psi. Jinak jsou tato zvířata plachá, takže by milenci a další návštěvníci Petřína hrozbou být neměli.

Jací zástupci zvířecí říše se na Petříně vyskytují? Největší brouk v České republice roháč obecný, ze savců ježek, netopýr, veverka, plch, zajíc. Z ptáků zde žijí puštík, rehek, budníček, kos, drozd a pěnkava.


Další články
Nahoru