Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský sport

Bavič Kohák poběží se slepeckými klapkami

Pořádnou výzvu si před sebe dali moderátor televize Nova Petr Říbal,  bývalý boxerský šampion Lukáš Konečný nebo bavič Jakub Kohák. Protože se podařilo účastníkům běžeckého seriálu Česká pojišťovna Mizuno RunTour společně vybrat na konto Nadace Leontinka milion korun, vydají se v sobotu v rámci finále RunTour na Ladronce na speciálně vytvořenou trať jako nevidomí. Trasérem jim budou zástupci z Nadace Leontinka.

„Pro návštěvníky sobotního dne na Ladronce máme velké překvapení, chystáme pro ně totiž trať, na které si budou moci vyzkoušet, jaké to je běžet jako nevidomí,“ prozrazuje za organizační tým Martin Pešta a dodává: „Každý zájemce, který si trať bude chtít vyzkoušet, dostane speciální klapky na oči a se svým trasérem vyrazí vstříc nástrahám na zhruba třicetimetrové trase.“ Mezi nimi budou i vybrané osobnosti Říbal, Konečný a Kohák.

V první řadě půjde především o zážitek, ale také o přiblížení se světu se zrakovým handicapem.
Kdo jiný by ho měl běžcům ukázat než nadace, která se o něj stará. A RunTour ji navíc věnuje společně s Nadací České pojišťovny nemalou částku. „V loňském roce to bylo 800 tisíc Kč, letos se povedlo dosáhnout na rovný milion,“ raduje se Pešta.

O výši vybrané částky rozhodli samotní běžci, protože z každého jejich startovného se věnuje 50 Kč na charitu. „Právě odhodlání nejen obyčejných účastníků, ale i těch s očním handicapem, známé osobnosti motivovalo k odvážné výzvě. „Rozhodli jsme se s klukama lidi trošku nabudit,“ vysvětluje Kuba Kohák, který by tak měl se svými parťáky absolvovat krátkou trať jako nevidomý. Na předzávodní tiskové konferenci si klapky naživo vyzkoušel Petr Říbal, tedy jeden z trojice odvážných.

Podobnou výzvu si dali i zástupce generálního partnera závodu České pojišťovny Marek Szlaur a ředitelka Nadace Leontinka Bára Hucková. I oni se těší, že si roli nevidomých běžců vyzkouší na vlastní kůži. Do výše vybrané částky navíc razantně promluvila Nadace České pojišťovny, která vybranou sumu tradičně zdvojnásobila a navýšila ji tak na magický jeden milion korun.


Běh pro Jedličku na Vyšehradě

Včera v 10:55

Přijďte podpořit Nadaci Jedličkova ústavu a proběhnout se v úterý 25. června po hradbách Vyšehradu. Trasu si najde každý, registrace jsou již spuštěné.

Praha 14 zve na Běh metropole

Včera v 08:50

Běh metropole se uskuteční v pátek 21. června. Startuje se ve 21 hodin na tubusu metra B.

Žijeme sportem na Ladronce

14. června 2024 ve 13:51

V neděli 16. června si vyzkoušíte tradiční i netradiční sporty. Začíná se v 10:30 hodin, akce je zdarma.

Letní scéna Prahy 10: Diskotéka na kolečkách

13. června 2024 v 07:07

Rodinný program na kolečkových bruslích pro děti i rodiče v neděli 16. června v 16 hodin na Korzu Skalka. Přijďte se naučit základy bruslení a vyzkoušet si tančení na bruslích nebo jiných vozítkach podle vlastního výběru.

Bitvy v UNYP Aréně: Vasil Ducár zraněn, nové hvězdy přichází na scénu!

12. června 2024 v 17:44

Vasil Ducár, který měl být jedním z hlavních taháků páteční akce v Unyp aréně, bohužel nebude moci nastoupit do ringu. Tuto informaci dnes oznámil na tiskové konferenci v Praze, kterou pořádaly organizace Patron Boxing a Heroes Gate, zodpovědné za událost The Ring 12.

Nohejbalový turnaj O pohár Prahy 1

12. června 2024 v 08:03

Turnaj v nohejbalu se koná 15. června od 9 hodin. Start je zdarma.

Hvězdy Real Top Praha proti osobnostem Prahy 14

7. června 2024 v 09:29

Charitativní utkání sportovních hvězd Real Top Praha, který disponuje takovými osobnostmi jako jsou Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Jiří Jarošík, Radek Bejbl, Ivan Hašek, Marek Jankulovski, Jan Koller ale i herci a známé osobnosti Vojtěch Dyk, Ivan Trojan, Adam Mišík a spousta...

Radotín Sportfest nabídne dvě desítky sportovních disciplín pro celou rodinu

5. června 2024 v 11:45

V městské části Radotín se o víkendu 8. a 9. června uskuteční druhý ročník akce Radotín Sportfest. Zájemci se stejně jako loni mohou zapojit do soutěží a závodů o medaile, na vlastní kůži si vyzkoušejí více než dvě desítky sportovních odvětví – mimo jiné lakros, volejbal, plážový fotbal,...

Praha 4: Outdoor fitness a Nordic walking v červnu

4. června 2024 v 11:33

Pravidelné sportovní dny pro malé i velké na dvou místech a ve dvou termínech. V Parku Na Pankráci to jsou pondělní odpolední Outdoor Fitness pro malé i velké děti a v Krčském lese pak odpolední středeční Nordic walking pro děti i dospělé.

Běžecký závod v Dolních Počernicích

4. června 2024 v 07:26

Závod se koná v zámeckém parku v soboru 8. června. Během celého dne si můžete spolu se svými dětmi prohlédnout policejní techniku, výstroj mnoha policistů a vyzkoušet různé policejní činnosti.

Půlmaraton po hranicích čtvrté městské části

2. června 2024 v 08:53

Víte, jak dlouhá je po obvodu Praha 4? Plus mínus je to půlmaratónská trať. Oběhnout ji můžete 9. června.

Cvičte pod stromy ve Stromovce

1. června 2024 ve 13:33

Pro cvičenky a cvičence všech věkových kategorií je připraveno rehabilitačně-posilovací cvičení ve Stromovce.

Nenechte si utéct Lhotecký běh, registrovat se můžete od června

1. června 2024 v 11:31

Tradiční Lhotecký běh vstupuje do svého 8. ročníku a těší se na malé i velké v sobotu 14. září od 13:00 hodin. Pokud se nebudete registrovat on-line, tak přijďte raději o něco dříve. Celá sportovně zábavní akce se uskuteční na hřišti FC Tempo a v blízkém lese.

Běžecká trasa s průvodcem: Meandry Botiče v Praze 10

1. června 2024 v 08:44

Běžecké trasy s průvodcem – pohyb na čerstvém vzduchu a nepoznaná desítková krajina. Běh po Praze 10 je skvělý způsob, jak prozkoumat Desítku a zároveň si udržet kondici. Užijte si pohyb na čerstvém vzduchu a objevujte nová místa na Praze 10.

Další články
Nahoru