dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražský sport

Bavič Kohák poběží se slepeckými klapkami

Pořádnou výzvu si před sebe dali moderátor televize Nova Petr Říbal,  bývalý boxerský šampion Lukáš Konečný nebo bavič Jakub Kohák. Protože se podařilo účastníkům běžeckého seriálu Česká pojišťovna Mizuno RunTour společně vybrat na konto Nadace Leontinka milion korun, vydají se v sobotu v rámci finále RunTour na Ladronce na speciálně vytvořenou trať jako nevidomí. Trasérem jim budou zástupci z Nadace Leontinka.

„Pro návštěvníky sobotního dne na Ladronce máme velké překvapení, chystáme pro ně totiž trať, na které si budou moci vyzkoušet, jaké to je běžet jako nevidomí,“ prozrazuje za organizační tým Martin Pešta a dodává: „Každý zájemce, který si trať bude chtít vyzkoušet, dostane speciální klapky na oči a se svým trasérem vyrazí vstříc nástrahám na zhruba třicetimetrové trase.“ Mezi nimi budou i vybrané osobnosti Říbal, Konečný a Kohák.

V první řadě půjde především o zážitek, ale také o přiblížení se světu se zrakovým handicapem.
Kdo jiný by ho měl běžcům ukázat než nadace, která se o něj stará. A RunTour ji navíc věnuje společně s Nadací České pojišťovny nemalou částku. „V loňském roce to bylo 800 tisíc Kč, letos se povedlo dosáhnout na rovný milion,“ raduje se Pešta.

O výši vybrané částky rozhodli samotní běžci, protože z každého jejich startovného se věnuje 50 Kč na charitu. „Právě odhodlání nejen obyčejných účastníků, ale i těch s očním handicapem, známé osobnosti motivovalo k odvážné výzvě. „Rozhodli jsme se s klukama lidi trošku nabudit,“ vysvětluje Kuba Kohák, který by tak měl se svými parťáky absolvovat krátkou trať jako nevidomý. Na předzávodní tiskové konferenci si klapky naživo vyzkoušel Petr Říbal, tedy jeden z trojice odvážných.

Podobnou výzvu si dali i zástupce generálního partnera závodu České pojišťovny Marek Szlaur a ředitelka Nadace Leontinka Bára Hucková. I oni se těší, že si roli nevidomých běžců vyzkouší na vlastní kůži. Do výše vybrané částky navíc razantně promluvila Nadace České pojišťovny, která vybranou sumu tradičně zdvojnásobila a navýšila ji tak na magický jeden milion korun.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru