Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Baterka na baterky aneb Jak správně pečovat o svůj telefon a prodloužit tak jeho životnost
Ilustrační foto: Laura Rivera / unsplash.com

Baterka na baterky aneb Jak správně pečovat o svůj telefon a prodloužit tak jeho životnost

Kdo by netoužil po tom, aby jeho telefon přečkal všechny nástrahy tohoto světa. Pády, škrábnutí, shození do vody, ale i viry, malware nebo pomalé aplikace a rychlé vybíjení baterie. Jak tedy postupovat, aby se vaše zařízení vyhnulo těmto pohromám a dočkalo se dlouhodobé funkčnosti? Přinášíme hned několik tipů.

Možná ještě pamatujete na legendární nerozbitnou Nokii 3310, která se proslavila jako takový Chuck Norris mezi telefony. Dnešní zařízení jsou sice odolná, jejich životnost je však znatelně kratší – to je dost možná způsobeno i zvýšenou mírou užívání, než jakou zažili jejich předchůdci. Řeč však není jen o fyzické odolnosti, ale také o výdrži softwaru.

Mít ochranu se vyplatí

Abyste účinně zabránili nevzhledným škrábancům a prasklinám, vybavte svůj mobilní telefon krytem, nejlépe takovým, který před odřením ochrání i hrany. Design krytu je navíc přizpůsobitelný, takže může posloužit také jako stylový doplněk. Nezapomínejte ani na displej – ten lze opatřit speciální fólií nebo ochranným sklíčkem, jež zabrání škodám způsobeným pádem.

Baterie je základ

Často se říká, že aby se baterie telefonu udržela co nejdéle „zdravá“, je potřeba nechávat zařízení úplně vybít. Není to ovšem pravda. Mnohem prospěšnější je, když budete mobil udržovat neustále nabitý. Také teplota ovlivňuje výdrž baterie, při přehřátí se vybíjí mnohem rychleji a zároveň se poškozuje její celková funkčnost. Šetřit ji můžete zapnutím úsporného režimu, který dočasně omezí nebo vypne aktuálně nepotřebné funkce. Dlouholetý mýtus, že aplikace zapnuté na pozadí zpomalují procesy zařízení a rychleji vybíjejí jeho baterii, navíc odborníci nedávno vyvrátili.

Udržujte ho i zevnitř

Pokud jste vlastníky chytrého telefonu, měli byste jej pro jeho správné fungování čas od času pročistit od nepoužívaných souborů a aplikací. Proč? V první řadě zabírají příliš místa, což může mít vliv na rychlost a funkčnost zařízení – sekání obrazu, dlouhé načítání nebo pomalá odezva jsou jen některými příklady. Stejný osud vás však může potkat, i pokud máte nainstalovaný zastaralý systém. Jeho pravidelná aktualizace vám dopřeje nepřetržitý komfort při použití. Pro oba tyto případy jsou ke stažení dostupné chytré aplikace, které mobil pročistí od nepotřebných a nežádoucích souborů nebo připomenou aktualizaci telefonu.

Jako o vlastní

Čím starostlivěji se o své chytré zařízení budete starat, tím déle vám vydrží. Zvenčí ho pravidelně čistěte hadříkem z mikrovlákna nebo speciálními dezinfekčními přípravky a ubrousky na displeje a monitory. Tlačítka a konektory zanesené prachem snadno zbavíte nečistot pomocí párátka, vatové tyčinky či lepenky. A je to!

Kateřina Houšková – copywriter

Psaní se věnuje od roku 2017, kdy začínala v redakci online magazínu. Přes něj se v roce 2019 dostala ke copywritingu, u nějž už zůstala. Na přání klienta s pečlivostí zhotoví srozumitelné texty, které osloví. Některé z nich naleznete také na produktvdetailu.cz.


Autor: TZ, red

Den Vltavy 2024

Dnes v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

Dnes v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Rock’n’roll na Barče

Dnes v 07:16

V sobotu 24. února Rock’n’roll na Barče. Od 18:30 vystoupí skupina hrající Shadows revival se zajímavým názvem Geront.

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

Včera v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

Včera v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Park Rajská zahrada je opět otevřen

Včera v 08:14

V parku Rajská zahrada v Praze 3 začala v konci loňského roku rozsáhlá oprava mlatových cest. Z toho důvodu byl park pro veřejnost do minulého týdne uzavřený.

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

22. února 2024 v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

22. února 2024 ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

PVK: Do konce února nepoteče voda v těchto ulicích

22. února 2024 v 11:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 5: Den pro Život dětem

22. února 2024 v 09:41

Připojte se k Charitativnímu zážitkovému dnu pro Život dětem v sobotu 24. února. Akce se koná v Praze 5 v Aréně sportu, na Hořejším nábřeží. Začíná se v 10 hodin, program potrvá do 19 hodin.

Přednáška: Příběh Táborky

22. února 2024 v 08:35

Petr Kučera, ředitel NKP Vyšehrad, představí výsledky stavebně-historického průzkumu Táborské brány, který výrazně změnil pohled na její historii a význam v rámci vyšehradského opevnění. 

Zemědílna O vodní kapce

22. února 2024 v 07:49

Nechte se vtáhnout v sobotu 24. února od 10 hodin do koloběhu vody v přírodě. 

Další články
Nahoru