dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Pražská kultura

Bartoška potřebuje po náročném létě odpočívat, legendární Jakub a jeho pán si tak dá odklad

Jedny z nejoblíbenějších českých herců, Jiřího Bartošku a Karla Heřmánka, spolu na divadelních prknech ještě chvíli neuvidíme. Legendární divadelní představení Jakub a jeho pán, ve kterém už desítky let excelují, se do Divadla Bez zábradlí zatím nevrátí.

Ještě v letních měsících byl Jiří Bartoška přesvědčen, že Jakub a jeho pán bude prvním divadelním kusem, do kterého se po delší zdravotní přestávce vrátí. Realita je, bohužel, jiná.

jakub-a-jeho-pan-nahled „S režisérem Radkem Bajgarem jsem se domluvil a slíbil, že o prázdninách natočíme film Teorie tygra. Hned po Karlovarském festivalu v rekordně parném létu denně točím až do patnáctého září a tělo si potřebuje odpočinout. Jsem rád, že to Karel a kolegové pochopili a věřím, že to pochopí i diváci. Jakuba nastartujeme později,“ říká Jiří Bartoška.

„Vzhledem k vzniklé situaci nahrazujeme hru Jakub a jeho pán nejnovějšími tituly z našeho repertoáru. Návštěvníci se tak mohou těšit na komedie Jistě, pane premiére s Karlem Heřmánkem, Danou Morávkovou, Josefem Cardou či Karlem Heřmánkem jr. Kvarter s Janou Švandovou, Zdeňkem Žákem, Rudolfem Hrušínským a Veronikou Freimanovou nebo na Garderobiéra s Karlem Heřmánkem, Josefem Cardou, Bárou Kodetovou a dalšími vynikajícími herci,“ dodává mluvčí Divadla Bez zábradlí Zlata Jílková.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru