dnes
Úterý - snih-dest
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
0°C
Barre joga. Novinka, kterou ženy ocení
CORE studio najdete na Smíchově. Foto: archiv

Barre joga. Novinka, kterou ženy ocení

Barre joga, cvičení, které kombinuje pozice inspirované z baletu a dalších disciplín, jako je jóga a nebo pilates. Cvičení je posilující, efektivní a zábavné, pohyby u tyče jsou dynamické a opakováním jednotlivých úkonů v malém rozsahu dosáhnete neuvěřitelných výsledků. A v kombinaci s jógou se stává toto cvičení způsobem, jak procvičit svaly, chránit klouby a zlepšit držení těla.

Tyč při cvičení slouží jako podpěra na vyrovnání se při cvičení, kdy držíte tělo v klidu a zapojujete pouze určitou skupinu svalů.

core-cviceni-nahled „Cvičení u tyče je bezpečné, příjemné a není silově náročné. Pokud jej budete provozovat dlouhodobě, vytvarujete každý sval,“ říká lektorka této novinky u nás, Jarka Kučmášová.

V kombinaci s jógou, která je pro tělo, ale i pro svaly léčivá, si podle lektorky procvičíte všechny svaly a zároveň jim poskytnete uvolnění a relaxaci.

„Cvičit Barre jogu mohou opravdu všichni. Vzhledem ke stylům, které cvičení kombinuje, je vhodné pro těhotné, pro dámy XXL, vzhledem ke své dynamičnosti si jej oblíbí mladí lidé, díky tomu že není silové, mohou cvičit senioři. Každopádně pokud chcete pomalu a natrvalo zhubnout, a navíc si zažít elegantní chůzi, je to cvičení právě pro vás a stojí za to ho vyzkoušet,“ dodává lektorka.

Důležité je, že cvičíte i s pánevním dnem. A ještě důležitější, v kombinaci s jógou vyrovnáte a zharmonizujete to, co jste u tyče příliš napínali.

„Nejen to, pracujeme celou dobu druhé poloviny lekce s hormonálními žlázami. Komu fungují bezproblémově, je zdráv. Každá žena nejen že si vytvaruje svaly a vytvoří pevný, zadek, lýtka, stehna, mizí celulitida i pomerančová kůra – každá žena se i naučí pracovat s tělem uvnitř  -  se svými žlázami. Velmi se zženští," popisuje lektorka.

jk-nahled Licence pro instruktory se získá v Londýně, po absolvování kurzu získala Jarka Kučmášová osvědčení o způsobilosti Barre jogu cvičit. Studio, které je na tuto novinku u nás připraveno, a tyče jsou k dispozici v tělocvičně, najdete na Arbesově náměstí v Praze 5.

CORE studio nabízí kromě Barre jogy další druhy lekcí a cvičení, včetně power jogy, gravid jogy, pilates na podložce a na stroji. Dále lekce bosu a jogalates.

CORE studio, Arbesovo náměstí 3, tel.: 702 077 484, http://corestudios.cz/.


MUDr. Michaela Tomanová: Správná péče o nohy

5. prosince 2018 v 10:36

Zdraví našich nohou celkově ovlivňuje naše tělo, protože většina fyzických činností je spojena s chodidly. Primářka pražské Infinity Clinic MUDr. Michaela Tomanová odpovídá na dotazy spojené se správnou péčí o naše chodidla.

Dětská sauna v Perníkové chaloupce přichází s novinkou, děti si poslechnou pohádky

3. prosince 2018 v 07:51

Aquapalace Praha spouští novinku pro rodiny s dětmi. V Perníkové chaloupce, která byla vůbec první saunou v České republice určenou speciálně nejmenším, jsou dětem každou sobotu a neděli předčítány pohádky. Krom kouzelných příběhů se v příjemně vyhřátém prostoru a hravou formou dozvědí, proč je...

Martin Pumera mezi nejcitovanějšími chemiky světa

29. listopadu 2018 v 07:53

Doktor Martin Pumera, vedoucí excelentního Centra pro Pokročilé Funkční Nanoroboty na VŠCHT Praha, obhájil pozici v respektovaném žebříčku Global Highly Cited Researchers pro rok 2018. Společně s ním figurují mezi nejcitovanějšími vědci světa v oboru chemie také profesor Pavel Hobza z Ústavu...

Alternativa vítězí? Přednáška v Knihovně Antonína Švehly

24. listopadu 2018 v 07:24

Knihovna Antonína Švehly zve další přednášku z cyklu zaměřeného na vývoj stravování ve 20. století.

Obezita zkracuje život asi o 7 let, zahnat si můžete pohybem

20. listopadu 2018 ve 12:44

Co se týče denních pohybových aktivit, jsme na chvostu Evropy. Hýbeme se čím dál méně, jsme více nemocní, trpíme obezitou a dříve umíráme. To jsou smutná fakta, na něž mají odborníci zabývající se vlivem pohybu na zdraví člověka, jedinou radu – vrátit pohyb cíleně do běžného...

DPP rozjíždí nový fanshop. Nabízí více než 120 druhů zajímavého zboží

18. listopadu 2018 v 08:42

Dopravní podnik v těchto dnech spustil nový fanshop. Zájemci si přes internet mohou objednat více než 120 druhů dopravních suvenýrů včetně publikací o MHD, Encyklopedie pražské MHD, map, triček, hrnků, kravatových spon a dalších drobných předmětů.

Lékaři hledají v Česku 300 000 lidí, kteří mají tuto závažnou nemoc a neví o tom. V počátečních stadiích ji totiž lidé zaměňují nebo její projevy ignorují

12. listopadu 2018 ve 22:41

„Hledá se 300 000“, takto by zněl titulek pomyslného inzerátu plicních lékařů, kteří se snaží najít ty, jež mají závažnou plicní nemoc a neví o tom. Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) v ČR ročně „zabije“ 3 500 lidí, fatálním následkům choroby se lze přitom vyhnout včasným zahájením léčby a...

Konzultace a pochod proti diabetu na Karlově náměstí

10. listopadu 2018 v 18:10

Karlovo náměstí nabídne ve středu 14. listopadu od 10 do 17 hodin při příležitosti Světového dne diabetu konzultace ke stravování, pohybu nebo k rizikům onemocnění srdce a cév ve stanu u vchodu do metra.

V České republice se aktuálně léčí přes 936 tisíc lidí s touto diagnózou. To ale není celkové číslo. Přibývá těch, u nichž zůstává skryta. Když se objeví tyto příznaky, je čas zajít k lékaři

9. listopadu 2018 ve 22:46

Polovina lidí s diabetem se obává zařadit do života nové aktivity bez konzultace s lékařem, potvrdil květnový průzkum mezi českými diabetiky.  Jakákoli „novinka“, například i jinak doporučovaný pohyb nebo dieta, totiž může ovlivnit hladinu cukru v krvi. Cílem léčby je přitom právě udržet tuto...

Další články
Nahoru