dnes
Neděle - oblacno
7°C
zítra
Pondělí - skorojasno
12°C
pozítří
Úterý - zatazeno
13°C
Barre joga. Novinka, kterou ženy ocení
CORE studio najdete na Smíchově. Foto: archiv

Barre joga. Novinka, kterou ženy ocení

Barre joga, cvičení, které kombinuje pozice inspirované z baletu a dalších disciplín, jako je jóga a nebo pilates. Cvičení je posilující, efektivní a zábavné, pohyby u tyče jsou dynamické a opakováním jednotlivých úkonů v malém rozsahu dosáhnete neuvěřitelných výsledků. A v kombinaci s jógou se stává toto cvičení způsobem, jak procvičit svaly, chránit klouby a zlepšit držení těla.

Tyč při cvičení slouží jako podpěra na vyrovnání se při cvičení, kdy držíte tělo v klidu a zapojujete pouze určitou skupinu svalů.

core-cviceni-nahled „Cvičení u tyče je bezpečné, příjemné a není silově náročné. Pokud jej budete provozovat dlouhodobě, vytvarujete každý sval,“ říká lektorka této novinky u nás, Jarka Kučmášová.

V kombinaci s jógou, která je pro tělo, ale i pro svaly léčivá, si podle lektorky procvičíte všechny svaly a zároveň jim poskytnete uvolnění a relaxaci.

„Cvičit Barre jogu mohou opravdu všichni. Vzhledem ke stylům, které cvičení kombinuje, je vhodné pro těhotné, pro dámy XXL, vzhledem ke své dynamičnosti si jej oblíbí mladí lidé, díky tomu že není silové, mohou cvičit senioři. Každopádně pokud chcete pomalu a natrvalo zhubnout, a navíc si zažít elegantní chůzi, je to cvičení právě pro vás a stojí za to ho vyzkoušet,“ dodává lektorka.

Důležité je, že cvičíte i s pánevním dnem. A ještě důležitější, v kombinaci s jógou vyrovnáte a zharmonizujete to, co jste u tyče příliš napínali.

„Nejen to, pracujeme celou dobu druhé poloviny lekce s hormonálními žlázami. Komu fungují bezproblémově, je zdráv. Každá žena nejen že si vytvaruje svaly a vytvoří pevný, zadek, lýtka, stehna, mizí celulitida i pomerančová kůra – každá žena se i naučí pracovat s tělem uvnitř  -  se svými žlázami. Velmi se zženští," popisuje lektorka.

jk-nahled Licence pro instruktory se získá v Londýně, po absolvování kurzu získala Jarka Kučmášová osvědčení o způsobilosti Barre jogu cvičit. Studio, které je na tuto novinku u nás připraveno, a tyče jsou k dispozici v tělocvičně, najdete na Arbesově náměstí v Praze 5.

CORE studio nabízí kromě Barre jogy další druhy lekcí a cvičení, včetně power jogy, gravid jogy, pilates na podložce a na stroji. Dále lekce bosu a jogalates.

CORE studio, Arbesovo náměstí 3, tel.: 702 077 484, http://corestudios.cz/.


Praha 9: Pečujete o své blízké? Potkejte se s odborníky

17. února 2019 v 08:01

Setkání s odborníky z projektu Dva životy – Praha, který pomáhá pečujícím o své blízké – děti nad 18 let, partnery s onkologickým onemocněním, po vážných autonehodách, seniory, zdravotně postižené osoby, rodiče, prarodiče, se koná v úterý 5. března.

Vodou můžete šetřit v koupelně, kuchyni i na zahradě

16. února 2019 v 07:38

Více než miliarda lidí na Zemi nemá přístup k nezávadné pitné vodě. U nás se spotřebuje za den průměrně 93 litrů vody na osobu, zatímco v nejchudších částech světa se lidé musí spokojit i s 10 litry na den.

Veolia pomáhá v boji s kůrovcem

14. února 2019 ve 12:53

Přední čeští entomologové a odborníci na umělou inteligenci spojili síly v rámci projektu na podporu rozvoje vědy a techniky Česká hlava k boji proti kůrovci. Pomocí systémů s umělou inteligencí vytvářejí program, který z leteckých snímků lesů automaticky vyhledá a označí stromy, které jsou...

Když jde o srdce. Den zdraví na Šestce

12. února 2019 v 10:33

Ve čtvrtek 14. února budou na Šestce desítky doktorů, sester, mladých mediků a další odborný personál z Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

David Frej: Život bez zánětu

9. února 2019 v 10:15

Zánět je reakcí imunitního systému, která nás chrání proti toxinům, infekcím a poranění. Chronický zánět, který v těle přetrvává dlouhou dobu, ovšem způsobuje závažné poškození a poruchy vedoucí k chronickým onemocněním.

Každá plechovka se počítá

6. února 2019 v 10:58

Úspěšný celoevropský projekt Každá plechovka se počítá (Every Can Counts) oficiálně vstupuje do Česka. V České republice chce zvýšit povědomí o výhodách správného třídění nápojových plechovek. Osvěta v jejich třídění ještě nikdy nebyla prezentována zábavnější formou – plechovka je náš hrdina,...

Další články
Nahoru