Dnes Úterý - jasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Barrandovští o poštu ve Voskovcově ulici nepřijdou, Praha 5 vyjednává prodloužení jejího provozu
Poště ve Voskovcově ulici byla zprovozněna v září 2018. Foto: archiv P5

Barrandovští o poštu ve Voskovcově ulici nepřijdou, Praha 5 vyjednává prodloužení jejího provozu

Praha 5 plánuje franšízu s Českou poštou na provoz pobočky pošty Partner+ ve Voskovcově ulici na Barrandově. Rozhodla o tom Rada městské části, která chce tímto krokem udržet dostupnost poštovních a dalších služeb včetně Czechpointu v poměrně hustě obydlené oblasti.

„Platnost stávající smlouvy mezi Českou poštou a majitelem objektu společností Finep, která provozovala Poštu Partner+ na základě smlouvy o spolupráci s pátou městkou část, končí. Pro nás je ovšem zachování těchto služeb v této lokalitě na stávající úrovni velmi důležité,“ vysvětluje záměr radní Prahy 5 Zdeněk Doležal (ODS).

Uvažované zachování poštovních služeb je v rozvojové lokalitě, kde bydlí v bezprostřední blízkosti pobočky okolo 4,5 tisíce lidí a do budoucna se tento počet bude ještě navyšovat. Příští a přespříští rok bude dokončeno dalších zhruba 140 nových bytů, a zároveň dojde i k dokončení výstavby tramvajové trati Barrandov – Holyně – Slivenec.

„Nejbližší pobočka České pošty je vzdálena bezmála dva kilometry, a to je i podle metodiky Územního rozvoje na hranici doporučeného optima. Navíc stávající pobočka pro celý Barrandov ve špičkách kapacitně nestačí. Zachování pobočky Partner+ ve Voskovcově ulici je zkrátka nutné,“ dodává radní Doležal.

Roční provoz pobočky ve Voskovcově se třemi pracovníky vyjde na přibližně 1,5 milionu korun.


Autor: TZ, red
Další články
Nahoru