Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - skorojasno 6°C
Úterý 26. 10. 2021
Svátek má Erik
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Barrandovští o poštu ve Voskovcově ulici nepřijdou, Praha 5 vyjednává prodloužení jejího provozu
Poště ve Voskovcově ulici byla zprovozněna v září 2018. Foto: archiv P5

Barrandovští o poštu ve Voskovcově ulici nepřijdou, Praha 5 vyjednává prodloužení jejího provozu

Praha 5 plánuje franšízu s Českou poštou na provoz pobočky pošty Partner+ ve Voskovcově ulici na Barrandově. Rozhodla o tom Rada městské části, která chce tímto krokem udržet dostupnost poštovních a dalších služeb včetně Czechpointu v poměrně hustě obydlené oblasti.

„Platnost stávající smlouvy mezi Českou poštou a majitelem objektu společností Finep, která provozovala Poštu Partner+ na základě smlouvy o spolupráci s pátou městkou část, končí. Pro nás je ovšem zachování těchto služeb v této lokalitě na stávající úrovni velmi důležité,“ vysvětluje záměr radní Prahy 5 Zdeněk Doležal (ODS).

Uvažované zachování poštovních služeb je v rozvojové lokalitě, kde bydlí v bezprostřední blízkosti pobočky okolo 4,5 tisíce lidí a do budoucna se tento počet bude ještě navyšovat. Příští a přespříští rok bude dokončeno dalších zhruba 140 nových bytů, a zároveň dojde i k dokončení výstavby tramvajové trati Barrandov – Holyně – Slivenec.

„Nejbližší pobočka České pošty je vzdálena bezmála dva kilometry, a to je i podle metodiky Územního rozvoje na hranici doporučeného optima. Navíc stávající pobočka pro celý Barrandov ve špičkách kapacitně nestačí. Zachování pobočky Partner+ ve Voskovcově ulici je zkrátka nutné,“ dodává radní Doležal.

Roční provoz pobočky ve Voskovcově se třemi pracovníky vyjde na přibližně 1,5 milionu korun.


Autor: TZ, red

Požár v ZEVO Malešice prodlouží chystané opravy kotle

Včera ve 23:27

Požár, který vypukl v minulém týdnu v malešické spalovně, způsobí zpoždění plánované rekonstrukce třetího ze čtyř kotlů v řádu měsíců. Linky číslo tři a čtyři jsou nyní odstaveny. Po vypuknutí požáru nefungovaly všechny čtyři linky, provoz první z nich byl obnoven v pátek dopoledne a druhé v noci...

Alzheimerova choroba: Praha 2 uspořádala ve spolupráci s VFN odborný seminář

Včera ve 21:46

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit,...

Hlavní město spolu s pražskou záchrankou zajistí pacientům mobilní paliativní péči

24. října 2021 v 16:36

Pražská záchranka (ZZS HMP) bude nově zajišťovat pacientům v metropoli mobilní paliativní péči. Ta bude spočívat ve zřízení speciálního týmu, který by v případě komplikací u lidí, kteří jsou v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění, zajišťoval primárně akutní péči přímo v místě bydliště a...

V soutěži Stavba roku 2021 uspělo několik projektů z Prahy

24. října 2021 v 16:31

Ocenění Stavba roku 2021 získalo celkem deset nominovaných, z toho čtyři na území hlavního města. V kategorii Cena primátora hlavního města byla oceněna stavba moderní Trojské lávky, která přes Vltavu spojuje Císařský ostrov s Trojou. 

Další články
Nahoru