Dnes Sobota - zatazeno 18°C
Zítra Neděle - skorojasno 18°C
Sobota 23. 9. 2023
Svátek má Berta
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Barrandovští o poštu ve Voskovcově ulici nepřijdou, Praha 5 vyjednává prodloužení jejího provozu
Poště ve Voskovcově ulici byla zprovozněna v září 2018. Foto: archiv P5

Barrandovští o poštu ve Voskovcově ulici nepřijdou, Praha 5 vyjednává prodloužení jejího provozu

Praha 5 plánuje franšízu s Českou poštou na provoz pobočky pošty Partner+ ve Voskovcově ulici na Barrandově. Rozhodla o tom Rada městské části, která chce tímto krokem udržet dostupnost poštovních a dalších služeb včetně Czechpointu v poměrně hustě obydlené oblasti.

„Platnost stávající smlouvy mezi Českou poštou a majitelem objektu společností Finep, která provozovala Poštu Partner+ na základě smlouvy o spolupráci s pátou městkou část, končí. Pro nás je ovšem zachování těchto služeb v této lokalitě na stávající úrovni velmi důležité,“ vysvětluje záměr radní Prahy 5 Zdeněk Doležal (ODS).

Uvažované zachování poštovních služeb je v rozvojové lokalitě, kde bydlí v bezprostřední blízkosti pobočky okolo 4,5 tisíce lidí a do budoucna se tento počet bude ještě navyšovat. Příští a přespříští rok bude dokončeno dalších zhruba 140 nových bytů, a zároveň dojde i k dokončení výstavby tramvajové trati Barrandov – Holyně – Slivenec.

„Nejbližší pobočka České pošty je vzdálena bezmála dva kilometry, a to je i podle metodiky Územního rozvoje na hranici doporučeného optima. Navíc stávající pobočka pro celý Barrandov ve špičkách kapacitně nestačí. Zachování pobočky Partner+ ve Voskovcově ulici je zkrátka nutné,“ dodává radní Doležal.

Roční provoz pobočky ve Voskovcově se třemi pracovníky vyjde na přibližně 1,5 milionu korun.


Autor: TZ, red

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru