dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Barokní slavnosti: Vraťte se do Valdštejnovy doby v jeho zahradě na Malé Straně
Valdštejnský palác a přilehlá zahrada jsou krásné v každou roční dobu. Foto: archiv

Barokní slavnosti: Vraťte se do Valdštejnovy doby v jeho zahradě na Malé Straně

Ochutnejte západočeské baroko všemi smysly! Plzeň 2015 zve v sobotu 13. června do Valdštejnské zahrady Senátu Parlamentu ČR na Malé Straně na Barokní slavnost, ochutnávku letního festivalu 9 týdnů baroka.

Barokní hudba, divadlo, žonglování, tance a vůně ovládnou v sobotu 13. června Senát a Valdštejnskou zahradu. Do časů baroka – na Barokní slavnost – se zde obrazně přenesou návštěvníci Dne Plzně 2015 v Senátu, kterým Evropské hlavní město kultury láká na připravovaný rozsáhlý festival 9 týdnů baroka.

valdstejnska-zahrada-nahled Ten od 29. června do 30. srpna oživí 63 míst Plzeňského kraje s unikátními barokními památkami. Program ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu ČR bude probíhat od 9.50 do 18 hodin a vstup je zdarma.

Návštěvníci Barokní slavnosti v rámci Dne Plzně 2015 v Senátu uvidí například představení Kouzelná flétna, které spojuje operu, činohru a loutkové divadlo a v němž hrají Petr Vacek, Milan Hugo Forman, Adéla Škopková a další. Několikrát za den vystoupí Plzeňský fanfárový soubor složený z předních hráčů orchestru plzeňského Divadla J. K. Tyla, cvičení dravých ptáků předvede sokolník Milan Straka a barokní tance ukáže dobový soubor En Garde!

zongleros-nahled Autentický zvuk barokní hudby nabídne skupina Housebroken consort, která využívá repliky dobových nástrojů a při úpravách a instrumentaci skladeb vychází vždy z dostupných tanečních zdrojů té doby. Kromě renesančních a barokních fléten a viol mohou diváci vidět i neprávem opomíjené nástroje jako je arciloutnanebo cistra. Jejich vystoupení doprovodí žonglování skupiny Žongléros.

Vystoupí také divadelní soubor Studio dell´arte a na závěr od 17 hodin zazní Kantáta Ariadna na Naxu J. Haydna v podání Markéty Curkové (mezzosoprán) a Vojtěcha Spurného (cembalo). V průběhu celé slavnosti budou moci návštěvníci „vyzkoušet” vůně baroka s parfumérkou Petrou Hlavatou.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru