Dnes Středa - oblacno 4°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 4°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské krimi

Barman prodával drogy z chladícího boxu

Policisté z obvodního ředitelství Praha I provedli poslední červnový den rozsáhlou kontrolu barů v centru města, při které se zaměřili na požívání alkoholu u mládeže do osmnácti let a na distribuci drog. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Konec školního roku je vždy spojován s bujarými oslavami studentů, a proto akce proběhla právě v tento den. Policisté z místního oddělení Malá Strana spolu s kriminalisty 11. oddělení, kteří se zaměřují na problematiku pouličního prodeje drog, prošli v průběhu akce několik provozoven a také veřejných prostranství, kde se pražská omladina schází nejvíce.

Během noci zkontrolovali přes sto osob a ve třinácti případech policisté museli řešit podnapilost mladistvých do osmnácti let. Ti byli následně předání svým zákonným zástupcům, nebo osobám blízkým, které byly již plnoleté. Nejvyšší hodnotu, a to bezmála jeden a půl promile, nadýchala sedmnáctiletá dívka, pro kterou si museli přijet její rodiče přímo na policejní oddělení.

V jednom z podniků kriminalisté dokonce odhalili distributora drog, kterým byl přímo barman. Společně s chlazenými nápoji si tak „zákazníci“ mohli objednat přímo z chladícího pultu i marihuanu, které bylo na místě odebráno přes čtyřicet gramů.

Třiačtyřicetiletého muže policisté na místě zadrželi a je podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což může v případě odsouzení strávit až pět let za mřížemi.

„V průběhu akce policisté řešili dalších více než dvacet přestupků, které se týkaly držení drog, požívání alkoholických nápojů na veřejnosti, nebo prohřešků v dopravě. V podobných preventivních akcích budou policisté i nadále pokračovat,“ dodal mluvčí Richard Hrdina.


Autor: red

Plné auto oblečení, doklad o zaplacení chyběl

Včera v 18:11

Na náměstí Republiky oslovil hlídku strážníků zaměstnanec bezpečnostní agentury s tím, že si na kamerách všiml skupiny osob, která provádí krádeže zboží v obchodech a pak ho ukládá do zaparkovaného vozidla.

Schoval se ve sklepě

Včera v 11:35

V sobotu 3. prosince kontrolovala hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky řidiče skútru, který kolem nich chvilku předtím projel vyšší rychlostí, než je stanovená padesátka ve městě. Během kontroly se řidič všemožně vymlouval, že nemůže najít osobní doklady ani řidičský průkaz, až se...

Prchajícího muže ulicemi Prahy 5 zastavil náhodný kolemjdoucí

Včera v 06:29

Při kontrole pěší zóny na Andělu hlídku strážníků oslovila neznámá žena a sdělila jí, že ji celý den obtěžuje jakýsi muž. Dále uvedla, že vešel do provozovny v ulici Na Bělidle a že by měl být v celostátním pátrání. Potom rychle odešla.

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Další články
Nahoru