dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Barevný život pomáhá seniorům
Na přednášky pořádané sdružením chodií i senioři. Foto: sxc.hu

Barevný život pomáhá seniorům

Na začátku roku vznikl zcela spontánně nápad založit občanské sdružení, které by se zabývalo osvětou v oblastech souvisejících se zdravím se zaměřením zejména na seniory.

Barevný život sídlí na Žižkově v Lupáčově ulici. V této části Žižkova je spousta místních starousedlíků a také několik Domovů s pečovatelskou službou.

Pro všechny tyto skupiny pořádáme přednášky na různá témata a zajišťujeme odborné poradenství například pro inkontinentní pacienty nebo jejich příbuzné, kteří kolikrát ani neví, na jaké pomůcky mají nárok ze zdravotního pojištění pacienta. Nejbližší termín poradny pro tyto pacienty je 14. března od 14 do 16 hodin.

V únoru jsme zahájili pravidelné přednášky s výživovým poradcem, ve kterých budeme pravidelně pokračovat.

Chceme navázat spolupráci s občanskými sdruženími v okolí, kterým nabízíme možnost využít místnost sousedící s obchodem se zdravotními potřebami, kam se vejde zhruba 15 lidí.

Cílem občanského sdružení Barevný život je podpora celoživotního vzdělávání občanů, podpora propojení sektorů vzdělávání a sociální sféry, podpora a rozvoj spolupráce s ostatními subjekty, zejména ze sféry sociální práce a vzdělávání a také podpora a rozvoj poradenství, zejména v rozvoji osobnosti občanů a jejich správné výživě.

Občanské sdružení jsme založili společně s mým synem Tadeášem, majitelem obchodu se zdravotními pomůckami, a s přítelem Pavlem, odborníkem na zdravou výživu a technologii zdravého vaření.

Kdokoliv může k nám přijít nebo napsat, jsme připraveni zapojit se aktivně do změny v myšlení lidí, že zdravá výživa a konzumace zdravých potravin je to nejdůležitější v našem životě.

Autorem textu je Ivana Holubová, www.barevnyzivot.cz.


Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Dvě významná ocenění pro Vodní dům

4. prosince 2017 v 07:53

Vodní dům zvítězil v pátém ročníku soutěže o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu.

Cena Přístav za rok 2017 zná své držitele

2. prosince 2017 v 10:53

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila 30. listopadu pět svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají kromobyčejnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží.

Lidé pomocí Nadačního fondu Pečovatel letos zajistili potřebným 5648 hodin asistenční péče

28. listopadu 2017 v 07:38

K Nadačnímu fondu Pečovatel se v letošním roce přidalo pět známých osobností, které nyní v roli patrona pomáhají s financováním péče pro nemocné či nemohoucí klienty. I díky nim se v letošním roce vybralo přes 700 000 korun, které putují přímo na úhradu služeb...

Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

27. listopadu 2017 ve 12:27

Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday – světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Giving Tuesday si v Česku pod svá křídla vzala Asociace...

O čem děti nesní: Pro pomoc dětem zažívajícím domácí násilí

30. října 2017 v 11:02

Centrum Locika pořádá kampaň s názvem „O čem děti nesní.  Výtěžek je určen na pomoc dětem, které zažívají domácí násilí a přispívat na dětství bez násilí je možné až do 5. ledna 2018. 

Další články
Nahoru