dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Víkendové tipy

Barevné nádvoří: Slavnosti baobabu

Národní muzeum zve velké i malé návštěvníky na nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, kde v teplých měsících od května do srpna proběhne několik festivalů zaměřených na mimoevropské kultury. Dnes se mohou milovníci dálek těšit na Slavnosti baobabu, vstupné zdarma. 

Program:
11.00    Přednáška o baobabu, jeho významu v africké tradici a využití jeho plodu jako zdroje potravin nové generace. Příjemný poslech u šálku baobabového čaje.
14.00    Kvíz „Jak dobře známe Afriku?“. Zúčastnit se může každý, včetně dětí. Deset výherců získá africké dárkové koše s produkty z baobabu, autentickými africkými recepty na vaření a jinými dárkovými předměty z Afriky.
14.30    Šamanský očistný obřad.
15.00    Vyhlášení výherců kvízu.
15.30    Sladké baobabové pokušení: Ukázka přípravy rychlých a lahodných dezertů s baobabovým práškem. Zájemci se mohou zapojit do přípravy. Tvůrce pěti nejnápaditějších dezertů získají autentické africké recepty na vaření a jiné dárkové předměty z Afriky.
16.30    Módní přehlídka letní kolekce africké oděvní značky Síya.                            
Během celé slavnosti bude připravena prezentace a ochutnávka nejrůznějších pokrmů a nápojů z baobabu i baobabová tržiště, kde si zájemci mohou zakoupit suroviny z baobabu, různé africké koření a etiopské kávy.

Slavnosti baobabu pořádá Národní muzeum ve spolupráci s ACA – African Culture and Art.

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur (Betlémské nám. 1, Praha 1)


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru